Pěstování chilli papriček Habanero



host - 98.89 (?)
11.3.2013 8:47

Ja som mal skor namysli teplotu už vonku, vo fázi nahadzovania plodov. Vtedy je teploda dôležitá, čím viac tepla a svetla tým bude rastlinka zdravšia a bude viac kvetov a plodov, predsa len je to paprička pochádzajúca zo strednej ameriky, a tam je leplejšie. Ale na klíčenie tých 20 stupnov stači, ale tá Bhut Jolokia ako aj Naga Morich potrebujú už aspon 26-30 st. pre čo najlepšiu klíčivost. Sú druhy čo dobre znášaju aj cez 30 st. Pestujem už exotické druhy papričiek 6 rokov, tak dajake skusenosti mám :) Momentálne mám cez 100 druhov a každý má iné nároky na pestovanie, je to skoro ako alchymia :)

Chilli zdar :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 216.226 (?), 18.2.2013 10:13

Na internetu najdete řadu receptů na různé omáčky, které mají poměrně dlouhou trvanlivost.

A nic ve zlém, ale papriky se urodí, nikoliv porodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.89 (?), 6.3.2013 13:46

Dobrý den, papričky je dobré sadit v unoru/februáry, pri 2-3 patrách listov hnojit univerzálnim hnojivom, pro presadený do do finalnej nádoby stači zapracovat do pody granulovaný konský hnoj a úroda bude velká, papričky Habanero ako aj iné exotické druhy sa pestuju v teplých oblastiach, tak je potrebne teplo a priame slnko, papričky sa neprelievaju, o vyschnutie sa bát nemusite, vydržia 3-4 dni uplne bez vody a preschnutie substrátu je doležite pre korene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.19 (?), 8.5.2016 19:53
V minulém roce se nám také urodila spousta papriček. Na podzim jsme dali květináče do domu. Zralé papričky vydrží dlouho na rostlině. Nám vydržely několik měsíců. Papričky, když dozrály, jsme otrhali a nakrájeli na kroužky. Doporučuji krájet v rukavicích, protože za chvíli pálí ruce i oči, když se jich náhodou dotknete. Papričky jsme usušili v sušičce. Část nakrájených papriček jsem uložila vcelku do sklenice s víčkem a část jsem namlela na strojku na koření. Namletou papriku skladuji stejně jako ostatní koření.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.250 (?), 6.3.2013 17:41

Habanero jsem nechával klíčit při 18-20°C a naklíčilo mi všech 10 semínek asi do týdne, další druh Habanero do 14 dní. Tak nevím jestli je teplota tak důležitá. Semínka jsem dal mezi dva ubrousky a hodně navlhčil.  Jediné Bhut Jolokia naklíčila jen 4 semínka, ale ostatní určitě teprve začnou. 

Feferonkám zdar :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.89 (?), 11.3.2013 8:47

Ja som mal skor namysli teplotu už vonku, vo fázi nahadzovania plodov. Vtedy je teploda dôležitá, čím viac tepla a svetla tým bude rastlinka zdravšia a bude viac kvetov a plodov, predsa len je to paprička pochádzajúca zo strednej ameriky, a tam je leplejšie. Ale na klíčenie tých 20 stupnov stači, ale tá Bhut Jolokia ako aj Naga Morich potrebujú už aspon 26-30 st. pre čo najlepšiu klíčivost. Sú druhy čo dobre znášaju aj cez 30 st. Pestujem už exotické druhy papričiek 6 rokov, tak dajake skusenosti mám :) Momentálne mám cez 100 druhov a každý má iné nároky na pestovanie, je to skoro ako alchymia :)

Chilli zdar :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.161 (?), 15.4.2015 22:25

Zdravím, a vyplatí se na naklíčení v půlce dubna na začátek pařník, nebo mám ještě šanci na plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.193 (?), 1.5.2021 12:21

Asi se vám neopylily. Květy se musejí opylovat. Pokud je nemáte venku a nezařídí to vítr nebo hmyz, vezměte si štěteček nebo prst a opylujte je lehkým poklepání z květu na květ. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika