Patizon Gagat



host - 21.1 (?)
6.2.2014 23:05

S pěstováním zelených patizonů Gagat máme také dobrou zkušenost, jen mě moc nebaví patizony loupat:-)

Patizon Gagat od Vilmorin
Patizon Gagat od Vilmorin
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 1.4.2013 13:32, zobrazeno: 7441x

tak sem ještě podlehla a koupila další balíček semen, ne že bych toho měla málo... tyhle sem viděla prvně, normálně pěstuji pouze bílé patizony.Měla sem i žluté, ale nechutnaly mi, byli drobné, rostlina málo plodila a plody zdaleka chutově nedosahovaly bílých.Tyhle zelené, má s nimi někdo zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.191 (?), 18.4.2013 22:21

Pěstoval jsem je vloni, v Jeseníkách na severním svahu v 600 mnm, rostly krásně, zdravé, sklizeň od začátku července až do konce září, poslední jsem sklízel v polovině října. měli jsme je smažené jako řízky, zapékané, dobré jsou zavařované jako okurky (dokud nemají tvrdou kůru). Ty z podzimu vydržely do poloviny února, pak byla dužina růžová a sladší. Chuť mi přišla podobná, jako u bílých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 19.4.2013 4:36

tak to sem ráda, že jsou chutné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.160 (?), 17.9.2013 14:05

zdravim. zaclo byt hodne skarede pocasi a tak jsem si uz chtela vzit ze zahrady patizony, ale mam jich vice rostlinek a nejsem si jista jakou velikost nejmensi muzu uz uskubnout... jsou tak asi 10 az 12cm v prumeru... a ja obvykle beru cim vetsi tim lepsi.   Ptam se na konzumni velikost. dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ka-stef - (10) - 138.131 (?), 17.9.2013 14:21

na konzum jsou ideální menší mladé plody, ty přerostlé já už sekám slepicím.Navíc už lepší počasí nebude, taky už to sklidím, co bude, ať je to jaké chce a rostliny vyhodím.Je zima a už vám to stejně moc neporoste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.1 (?), 6.2.2014 23:05

S pěstováním zelených patizonů Gagat máme také dobrou zkušenost, jen mě moc nebaví patizony loupat:-)

Patizon Gagat od Vilmorin
Patizon Gagat od Vilmorin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 7.2.2014 5:21


tak mě se loni Gagat nakonec vypěstovat nepodařilo, semena něco v zemi sežralo, a když sem chtěla doset, sáček se zbytkem semen se propadl do země... myslela sem že sem ho omylem vyhodila s jinými sáčky, prázdnými,ale tento týden se objevil -propadl se bokem šuplete a skončil ve skříni s rezervním nádobím, kam chodím akorát jednou ročně uklidit a vytřít.Byl spadený v jednom hrnci.No vše se nakonec najde... tak letos druhý pokus, akorát už budu vše předpěstovávat-zkušenost posledních let, většina semen mi ve volné půdě odejde, jak dýně, tak cukety, patizon... je to škoda peněz.V půli dubna dám do sadbovačů a udělám přísadu, už loni tak byla část, letos už tak udělám vše.Při těch cenách hlavně dýně hokkaido atd 35 kč za 6 semen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika