Papriky rostou



host - 96.54 (?)
11.7.2014 10:45

Tak k těm Hamíkům. Do kalfasu dám zeminu tak půl nějaký kupovaný substrát a půl zeminy ze zahradky a přimíchám cvrk cereritu. Zalévám, když je navrchu sucho a když nejmladší lísty začnou trochu zavadávat, tak to chce prolít důkladně. Sem tam podle stavu rostlinek přidám do zálivky nějaké tekuté hnojivo, ale málokdy.
Teto Jano, máte krásné papriky! Loni jsem měla jedno Ramiro ve foliáčku. Papriky rostly všemi směry, dolů, do stran i nahoru. Sklidila jsem kolem 40 plodů, z toho asi 20 červených, zbytek zelených. Z těch zelených asi půlka zčervenala, ale ostatní začaly zavadat. Letos tam mám Ramiro ze svých plodů, ale zatím nic moc. Někde se uvádí, že to jsou F1, někde zase že ne. Pokud to jsou F1 tak uvidíme, co z toho přesevu bude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 96.54 (?), 11.7.2014 10:45

Tak k těm Hamíkům. Do kalfasu dám zeminu tak půl nějaký kupovaný substrát a půl zeminy ze zahradky a přimíchám cvrk cereritu. Zalévám, když je navrchu sucho a když nejmladší lísty začnou trochu zavadávat, tak to chce prolít důkladně. Sem tam podle stavu rostlinek přidám do zálivky nějaké tekuté hnojivo, ale málokdy.
Teto Jano, máte krásné papriky! Loni jsem měla jedno Ramiro ve foliáčku. Papriky rostly všemi směry, dolů, do stran i nahoru. Sklidila jsem kolem 40 plodů, z toho asi 20 červených, zbytek zelených. Z těch zelených asi půlka zčervenala, ale ostatní začaly zavadat. Letos tam mám Ramiro ze svých plodů, ale zatím nic moc. Někde se uvádí, že to jsou F1, někde zase že ne. Pokud to jsou F1 tak uvidíme, co z toho přesevu bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 11.7.2014 14:09

40 plodů z jedné rostliny? Tak to je pro mě, venkovního pěstitele, sci-fi. I když letos jsem to vymyslela dobře. Manžel mi vyrobil ohradky z palet a ja jsem na dno /normálně na trávu/ nasypala asi 10 cm kompostu. Pak už jsem jen sypala posečenou trávu a do ní zasadila papriky, nahoru opět trochu kompostu a nakonec mulč jehličím / mám ale obrněné slimáky/.Měla jsem trochu obavy, jestli jim nebude vadit vysoká teplota tlející trávy, ale vypadají spokojeně a už červenají. Plodů mají hromadu a vypají jako Ramiro. Některé plody jsou tak dlouhé, že podpírají rostlinu.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 11.7.2014 21:17

Jj, 40 paprik, jely jedna za druhou. Asi jsem měla štěstí a semena jsem vybrala z té „pravé“ papriky, ale žádná jsem si nenechala a tak mám letos dvě rostlinky z těch mých loňských paprik. Žádná sláva, zatím na každé tři plody. Ale uvidíme :-)
Bylo by fajn, kdybyste nám (nebo aspoň mně) teto Jano na podzim napsala, jak se vám osvědčilo pěstování paprik v těch ohrádkách. Dík. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 11.7.2014 21:43

Piemento de mojo - na to, jak jsou údajně záludné, vypadají přátelsky :-)).  Aspoň jak říkal náš známý, že to není tak zlý, ale občas se najde hodně ostrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.3 (?), 12.7.2014 17:52

Dobrý den, mám dotaz.Vylamujou se u paprik listy nebo se všechny nechávají.Připadá mi, že jich je na rostlině až moc a potřebná síla nejde do plodů.Děkuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 12.7.2014 21:23

Nevylamují. Listy slouží k fotosyntetické asimilaci, ktrá je nezbytná pro růst plodů. Ale nevím, co byto udělalo, pokud by se listy odstranily pro dosažení botanické zralosti plodů, tedy vybarvení :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 13.7.2014 20:07

Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 24.7.2014 13:22

Docela úrodné jsou tyto papriky - pozná někdo odrůdu? Semínka mám z papriky koupené na tržnici v Budapesti v roce 2012.

No name
No name
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.98 (?), 24.7.2014 20:34

Kapie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika