Osychání okrajů listů okurek



host - 34.50 (?)
8.6.2009 10:10

Oteplilo se, a zdá se mi, že okurky se trochu vzpamatovaly. Ty problémy asi opravdu vznikly chladem a možná, že jsem je, vzhledem k tomu, že nerostly, přelévala. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.50 (?), 4.6.2009 16:14, zobrazeno: 11159x

Během dvou dnů mi ve foliáků u některých rostlin okurek salátovek i nakládaček začaly osychat okraje listů i nových. Zalité byly. Může mi někdo poradit, je to nynějším studeným počasím - Vysočina?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.131 (?), 6.6.2009 21:20

Dobry den ja mam taky takovy problem a nevim co stim take mam okurky a to same a mam problem i s paprikama a ve foliaku jsem zasadila seminka ktery mi nevylezli zasadila jsem nakladacky a vylezli mi jen tri a vic nic mrkev a kvetak a zeli vubec ani jedno seminko tak nevim co s tim dekuji za radu Pavlina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.178 (?), 8.6.2009 0:07

Zaléváte odraženou vodou? Nepřeléváte moc? Nemáte skleník ve stínu? Nebo naopak ve velkém úpalu bez zalévání?Nebo moc vysoký okraj skleníku a zastíněnou studenou zem? Máte zem zůrodněnou kompostem nebo jalovou? Hnojila jste NPK nebo cereritem před jarní výsadbou případně výsevem?

Já v současné době sklízím ve skleníku karotku, kedlubny, ledový salát (dost pozdě vysetý), kopr, ranou kapustu, sazenice tymiánu, bazalky,. mám za sebou 3 sklizně ředkviček, papriky mají na květ, rajčata kvetou a přivazuji k tyčkám, část je jich venku. Kroupy sice potloukly listy cukety a kapustu venku, ale to se spraví. Hnojíme cereritem, NPK, v zime rozhodíme dusíkaté vápno, hmotu doplňujeme vlastním kompostem (zejména travním). Letos jsem pod papriky před výsadbou dala do jamky trochu podestýlky od slepic (dostala jsem darem), na to trochu země a zalít a vysadit. Zatím mají poupata, ale podle jiných let vím, že květ paprik nechce průvan.Přeju hodně vytrvalosti, ono se to podá. Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.50 (?), 8.6.2009 10:10

Oteplilo se, a zdá se mi, že okurky se trochu vzpamatovaly. Ty problémy asi opravdu vznikly chladem a možná, že jsem je, vzhledem k tomu, že nerostly, přelévala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.45 (?), 26.6.2013 20:58

Dobrý den, no mě se to dělá taky a usychají mi ty listy skoro celé

nevíte co s tím???

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika