Nestejnoměrné dozrávání rajčat



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?)
12.8.2012 21:50

mimo záhon, kde mám fólie, mám jen pár sazenic v kýblu od borůvek, tam skutečně všechny též dozrávají bez horního "nedobarvování"

nicméně letošní úrodou jsem celkově zklamán a je to rozhodně odvislé od těch mrazíků... i když se sazenice vzpamatovaly, tak to bylo jen zdání a rozhodně neplodí to co by měly...

kde jsem dosadil jakékoliv obyčejné rajče za pětikorunu až po těch mrazíkách, tak roste i plodí prostě úplně jinak...

příště, pokud mi tohle mrazík ještě někdy udělá, tak všechny sazenice jdou na kompost a použiju jiné

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 27.7.2012 10:30

Pedro by mělo ze světlé přecházet do červené bez jakýchkoliv tmavých míst okolo stopky. Dejte sem fotky jak to vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.205 (?), 5.8.2012 14:27

nestejnoměrné dozrávání rajčat

mirek
mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 12.67 (?), 5.8.2012 18:54

Když plod dozraje do stavu toho nejzralejšího na obr. mirek se zelenými skvrnami - sklízím a na stinném místě za 1-2 dny dozraje, zčervená celé a začne měknout. V tom momentě je nejchutnější.

Pokud změkne na keříku, není tak chutné - ztrácí cukr i kyseliny. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.8.2012 19:37

Tak to já zase nechávám rajčata určená ke konzumaci úplně vybarvit, na sušení mohou být trochu světlejší, vyjímku tvoří černé odrůdy, ty rychle přezrávají. Na smímku jsou Bejbina která už by se dala sklidit, na dalším je odrůda Torquay určená na sušení, ta je podtržená.

Bejbino
Bejbino
Torquay - kupoval jsem na sušení podle obalu a takhle to dopadlo.
Torquay - kupoval jsem na sušení podle obalu a takhle to dopadlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.8.2012 21:16

Všiml jsem si jedné věci, možná je to náhoda, možná ne. Špatné vyzrávání okolo stopky pozoruji u většiny odrůd, těch pár které nemám vysazeny na černé PE folii tento problém nemají nebo jen v menší míře.

Oproti loňskému roku je to však propastný rozdíl.

Principe Borghese na folii
Principe Borghese na folii
Principe Borghese na záhoně bez folie.
Principe Borghese na záhoně bez folie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 12.8.2012 21:50

mimo záhon, kde mám fólie, mám jen pár sazenic v kýblu od borůvek, tam skutečně všechny též dozrávají bez horního "nedobarvování"

nicméně letošní úrodou jsem celkově zklamán a je to rozhodně odvislé od těch mrazíků... i když se sazenice vzpamatovaly, tak to bylo jen zdání a rozhodně neplodí to co by měly...

kde jsem dosadil jakékoliv obyčejné rajče za pětikorunu až po těch mrazíkách, tak roste i plodí prostě úplně jinak...

příště, pokud mi tohle mrazík ještě někdy udělá, tak všechny sazenice jdou na kompost a použiju jiné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.8.2012 22:26

Přestože něco pomrzlo a musel jsem podsazovat, tak si myslím že mrazy následky nezanechaly. Plodů je hodně ale špatně dozrávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.229 (?), 13.8.2012 10:25

Možná se tady naskytuje jistá spojitost s možností, kterou jsem popsal pro Mr.Big.Skleník a kompost, který je zastíněn dá se říct celodenně.Ve skleníku jsem měl taky folii a poslední roky jsem ji nahradil mulčem z posekané trávy. Je ale fakt, že po všech opatřeních, které jste mi tady poradili se situace částečně zlepšila, teď jde o to co zabralo.Proto ještě jednou dík za každou radu Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika