nedozrálá rajčata - co teď?



host - 52.207 (?)
18.10.2008 14:17

Moc děkuji, takže zítra odstříhám co tam zůstalo a uvidíme-horší je že jsem v paneláku, vidím to bud na balkon ten máme zaskleněný, ale zase je tam světlo??no uvidím-a také už vytáhnu tyčky a pokud to půjde vytahám i ty rostliny.Doufám, že se to tak dělá:)) po-té už mám půdu nechat tak nebo ji ještě nějak zaoráváte na zimu?moc Vám Všem děkuji společně s dobrýma lidima jsem začala být 1rokem zahradníček:)) už se těším na únor nebo tak nějak kdy to Vše opět začne a také doufám, že se tady všichni zase ve zdraví sejdeme:)) joooo ještě vlastně musím vytahat celer co tam zůstal:))tak papa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 52.207 (?), 18.10.2008 14:17

Moc děkuji, takže zítra odstříhám co tam zůstalo a uvidíme-horší je že jsem v paneláku, vidím to bud na balkon ten máme zaskleněný, ale zase je tam světlo??no uvidím-a také už vytáhnu tyčky a pokud to půjde vytahám i ty rostliny.Doufám, že se to tak dělá:)) po-té už mám půdu nechat tak nebo ji ještě nějak zaoráváte na zimu?moc Vám Všem děkuji společně s dobrýma lidima jsem začala být 1rokem zahradníček:)) už se těším na únor nebo tak nějak kdy to Vše opět začne a také doufám, že se tady všichni zase ve zdraví sejdeme:)) joooo ještě vlastně musím vytahat celer co tam zůstal:))tak papa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 18.10.2008 19:47

Já jsem dnes také dosklidila poslední rajčátka a pověsila.  Na místo, kde rostla, jsem rozházela část kompostu a zaryla - vlastně zaryl manžel a nyní mu za to peču ořechové rohlíky. Musím si ho podplatit, zítra totiž budu chtít, aby vykopal brambory a zryl ten zbytek. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 19.10.2008 11:50
no my zryjeme pudu na zimu, ona pak promrzne a na jaro je mnohem lehci stim prace,,,,ja take podplacim manzela sladkostmi... on ma rad vse co voni cukrem a hlavne vanocni cukrovi,.,,tak kdyz potrebuji neco poryt na zahradce nebo posekat travu, tak to vzdy kolac zpravi,,,,a kdyz chcu nove šaty, tak linecke zarucene,,,,. i uprostred leta... ale co se tyce stonku po rajcatech tak ty vyhazuji do popelnice,,,, nekompostuji... ale idealni mam ze pouzivam kravsky hnuj, ktery je uz starsi a premenil se v raselinu a tu zaryju na zimu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 26.10.2008 11:00

Ta pěkná dávám do normálního hrnce pod pokličku, do sklepa.

Ale už to stejně není ono i když dozrají. Jednou jsem vařil z takových dozrálých rajčat kečup. Není dobrý má takovou zemitou chuť, ale do omáčky dobrý!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.10.2008 13:44

To víte, že normálně dozrálá rajčata mají lepší chuť. Ale když se podíváte do některých obchodů (např. Globus) a vidí ty ceny,  tak potom člověk ještě rád sáhne po těch rajčátkách, co dozrávají všemi možnými způsoby doma. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 18.11.2008 19:45

Dobrý večer, asi před měsícem jsem sebrala ty zelené rajčata(půl pytle:))) a dala do papírové vystlané krabice a každé tak, aby se vzájemně nedotkla a pořád jsem je kontrolovala.Výsledek:((všechny jsou vyhozené plíseň:(já jsem totiž sázela odrůdu Slávu a ještě pozdní no a hodně jich začalo aaaažžž pozdě červenat.(Bylo to úplně poprvé a rd jsem tomu rozuměla.Ale dala jsem na rady, že ty už skoro vyzrálá dojdou v krabici a mě došla ihned do plésně-nevíte proč?sic jsem už snima nepočítala, ale škoda půl pytle... děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 18.11.2008 22:45

Podle mého názoru je opravdu nejlepší ustříhat celé větvičky i se zelenými rajčátky a pověsit je kamkoliv do místnosti.  Tím, že visí a navzájem se nedotýkají mají možnost větrat a ještě se mi nestalo, že by některé zplesnivělo. Už to takto dělám mnoho let.  Ostříhala jsem je koncem září a nyní mi stále dozrávají. Sbírám úrodu až do vánoc.  Domnívám se, že tu plíseň chytila vaše rajčátka už na sazenici.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 20.11.2008 20:03

Ano ke konci jsem některé našla plesnivé, ale tyhle co jsem sebrala byla krásná i s větvičkama, takže to bude asi tím, že jsem je nepověsila-byly v krabici kousek od sebe.Takže zase další rok:)) škoda opravdu jich bylo půl pytle(do koše) tak Vám přeji Všem Krááásné Vánoce a Vše nejlepší do nového roku(velikou ourodu:))) papa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SOS - (3) - 52.10 (?), 21.11.2008 10:11

Anebo se zelena rajcata taky nakladaji na kyselo (podobne jako zeli).  Kdybyste nevedeli co s tim, koupim 1 - 2 kg zdravych zelenich rajcat. Jsem z Prahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 25.11.2008 14:43

Dobrý den, považuji za vhodné upozornit na skutečnost, že zelená rajčata obsahují velké množství solaninu, což je jed. Nakyselo naložená rajčata konzumovat jen sporadicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika