nakladani chilli papricek



host - 144.226 (?)
26.9.2006 13:15
Souhlasím s tím, že je možné chilli papričky nakládat stejně jako okurky. Udělala jsem jednu menší skleničku , bez cibule a jsou velmi dobré ! Ostatní úrodu chilli jsem zamrazila, rovněž super !
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 15.8.2003 15:13, zobrazeno: 57775x
Ahoj,

vim, ze muj dotaz zas az tak nepatri do teto diskuze a mozna vubec na stranky zahrada.cz, ale nemuzu nikde najit radu, jak nalozit chilli papricky. Letos jsem se poprve rozhodla zkusit je vypestovat na balkone a zadarilo se. Mam jich na suseni az dost, tak me napadlo, ze bych zkusila nejake nalozit. Pokud s tim nekdo mate zkusenosti nebo znate nejaky odkaz na webu, kde bych se to dovedela, napiste mi to sem, prosim.

Diky Lucka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 8.9.2003 15:27
Zdravim,

tak se nam leto preklopilo nekam pryc, papricky nam dozraly...

Ano, i ja mam uzasnou urodu chilli papricek. Letosni horke suche leto jim jen pralo. A co ted s tim ?

Nalozeni jsem letos zkousel poprve, takze vysledek jeste neznam. Ale priblizny recept ano: Naklada se to uplne stejne jako kapie, jen se tam musi dat dost cibule. Presne slozeni nevim, ja je nenakladal, to babicka :-) ale recept na kapie uz se snad da najit...
Zkouseli jsme varku papricek vcelku i varku bez seminek. Chvili pockame a uvidime...

Take jsem je zkousel zmrazit a neni to nejhorsi. Po rozmrazeni jsou skoro jako zive ! Ty zmrazuji "vykostene", bez seminek.

V madarsku jsem videl papricku nalozenou ve vodce ci jinem alkoholu, ale nemohu slouzit, neochutnal jsem. Kazdopadne spatne to byt nemuze, vzdyt "horici prerie" se pije s kapkami tabasca.

Samozrejme i Tabasco se z toho vyrabi, Salsa se vyrabi z chilli... U tohoto take nemohu slouzit. Tabasco je patentovany recept (vyrabi se z papricek, ktere se nechaji 3 roky fermentovat v drevenych sudech) a salsu jsem jeste nezkousel.

A pak samozrejme susene.

Vic uz toho nevim, ale snad pristi rok budem chytrejsi.

Petr Gruber
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 11.8.2004 20:01
Výborné je dát po jedné papričce do lahve nakládaných okurek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.226 (?), 26.9.2006 13:15
Souhlasím s tím, že je možné chilli papričky nakládat stejně jako okurky. Udělala jsem jednu menší skleničku , bez cibule a jsou velmi dobré ! Ostatní úrodu chilli jsem zamrazila, rovněž super !
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.131 (?), 3.10.2006 16:34
nemáte někdo recept jak vyrobit pastu z čili papriček? syn je má taky v květináči na okně ale já mám na zahradě 10 sazenic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.69 (?), 14.11.2006 15:03
Recept mám, bohužel ho neznám zpaměti,(mám ho jinde než PC), ale slibuju, že ho brzy napíšu. Letos už ho stejně potřebovat nebudete. Je to vynikající pasta např. k masu, párkům, klobásám a pod. Je to ale směs chilli (nebo feferony) se sladkou paprikou(červenou nebo i zelenou) pomletou dohromady na masovém mlýnku, přidá se k tomu cukr, sůl, ocet a olej. Čeho kolik, to napíšu příště, tak jak jsem slíbil. Pasta je svělá, ale je samozřejmně pěkně ostrá. A co se týká nakládání, tak naprosto stačí nálev na okurky(mám vlastní), sladkokyselý, ale i s kolečkem cibule a kořením. Kam se hrabou kupované....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.45 (?), 29.1.2007 17:50
Léta používám jeden recept a známí mně říkají, abych si ho dal patentovat. Protože můj trakt nikdy nesnášel feferonky, používám pro výrobu náhrady "Harisy" pálivé baraní rohy Beros. Je už na každém, aby si pastu vypálil dle své chuti:
2 kg vyčištěné červené papriky, 1,6 kg cibule. 15 ks baraních nakrájených rohů i se semeny, 3 hlavičky česneku, 25 dkg cukru, 2 PL soli, 2,5 dcl oleje, 2,5 dcl octu, 1 DEKO
zeleninu pomlet na masovém strojku, přidat ostatní, cca 1 hod. vařit, horké nalít do skleniček (používám od dětské výživy a na posezení jedna "padne"), zavíčkovat, po vychlazení uložit. Tedy dále nesterilovat.
Z této dávky uděláte +- 3,5 lt lektvaru, záleží na vyvářce atd.
S ingrediencemi lze experimentovat, ale mně se recept osvědčil i když je pokaždé výsledek jiný. Ale je to opravdu v dávce těch kapsinů.
Ještě jsem používal jeden "fígl", po dokončení varu včetně všech přísad jsem směs vychladil, rozmixoval, znovu rozvařil a pak dal do skleniček. Vznikla z toho hladká pasta, ale už jenom růžová.
A k zavařování čili paprik, vždycky jsme je zavařovali (rohy) stejně jako sladkou papriku.

Přeji dobrou chuť a pozor, recept je patentovaný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika