Množení sazenic rajčat řízkováním 2014



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
22.1.2014 13:37
2 x 3W svítí celý den pár centimetrů nad sadbovačem který má 10x10 cm, rostlinky se za světlem otáčí, což pro mé pokusy stačí, možná při další várce dám nad jeden květináček LEDku a nad druhý ne, abych porovnal reakci rostlinek a jejich růst. Dostávají nyní něco navíc, a myslím že je to stále lepší než vůbec nic. Slunce na ně zvysoka kašle a já jim (i ostatním) prostě více jak 30 W platit nebudu, osvětlení využívám jen pro malé rostlinky, pro nějaké dlouhé pěstování to není. Mám to hlavně kvůli omezení vytahování nově rostoucí přísady, po přepikýrování a následnému růstu je umím dát na okno do chladné místnosti, kde se jejich růst zpomalí podle mé potřeby. Nyní je mám v prosklené verandě na jižní straně domu kde mají v současné době jen teplo - bohužel, a kousek toho červenomodrého světýlka. Odrazové plochy apod. nevyužívám, bo s přísadou stále nějak šibuji, dodávanou jí energii spíše využívám jako teplo pro spodní ohřev.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 123.108 (?), 24.1.2014 15:58

Pani Jiřina, čo urobíte s prepikýrovanými rastlinkami? Ako ich umiestnite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.1.2014 14:14

Včera jsem přepikýrovala ruská semena rajčat. Kelímky jsem umístila na parapet v ložnici a obýváku co nejblíže k oknu. Asi týden budou rostlinky sedět a kořenit, potom by měly začít růst. Po jedné roslině dostane moje spolupracovnice a bude si řízkovat přísadu doma v bytě. Loni to tak taky měla. Sazenice se jí vytahovaly ještě více než u mě, i když jde o zkušenou a náležitě poučenou pěstitelku. Každý máme doma jiné podmínky k pěstování, které mnohdy nejsou jinde napodobitelné. Přikládám foto z dnešního dopoledne, mobil opět použil blesk. Teď venku probleskuje sluníčko.  J.

Přepikýrované Nastěny
Přepikýrované Nastěny
Děvočky a Finiky or.
Děvočky a Finiky or.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 25.1.2014 15:11

Podľa veľkosti kelímkov usudzujem, že ste ratlinky nestáčala do špirály, ani neohýbala do U.   Budete ich ted aj naďalej držať na parapete pri izbovej teplote?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.1.2014 15:34

Máte pravdu, rostlina se vyšla do kelímku akorát bez ohýbání. Mám možnost odvézt sazenice do budovy, kde se topí třiktát týdně na pokojovou teplotu, ostatní dny jen na 15 C, na parapetech jsou výborné světelné podmínky. Tam ovšem rajčata k řízkování nedám, tam odvezu papriky po pikýrování. Rajčata nechám v bytových podmínkách, potřebuju, aby rostla a koncem února či začátkem března se mohlo řízkovat. Projděte si moje přízpěvky k řízkování z loňského roku.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.28 (?), 29.1.2014 22:50

Jiřinka, máte krásne sadenice, držím vám palce pri ďalšom úspešnom pestovaní a rozmnožovaní, len tie kelímky sú príliš nízko za okenným rámom a budú sa vám ťahať za svetlom. Ja dávam kelímky na tácku a tú podložím hocijakými krabičkami /od mäsa alebo ovocia/, skrátka hocijaké krabičky alebo truhlík otočený naopak hore dnom a na to pložím sadenice s kelímkami, ktoré sa automaticky dostanú vyššie až ku okennému sklu - za svetlom, ktorého je teraz aj tak veľmi málo. Prajem vám veľa úspechov!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 30.1.2014 21:53

To mne napadlo, že by se kelímky daly několik cm podložit. Neudělala jsem to, obávám se zhoršení stability kelímků. Mám obavy, aby je někdo z rodiny neshodil při otvírání okna na větrání nebo telefonování.  Děkuji za radu J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.34 (?), 11.2.2014 9:46

Dobrý den, zajímalo by mne složení substrátu, který používáte - jednak pro výsev semínek, jednak potom na přepichování sazenic (pokud není stejný).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 11.2.2014 19:49

Pro výsev semínek, přepichování i řízkování používám kupovaný substrát pro množení a výsev. Vyhovuje mi, pokud má jemnou strukturu. Několik let mám dobrou zkušenost se substráty fy Primaflora a Agro (byla jsem se podívat na nápisy na sáčcích se substráty). Zakořeněné řízky potom sázím do vlastního substrátu smíšeného z přesátého kompostu, rašeliny, hlíny z krtinců a ev. přídavku mykorhizního substrátu. Přidávám fotky "matek" určených ke klonování. Zatím se mají celkem k světu, nic neuhynulo, světla je zatím žalostně málo, dnes odpoledne mi foťák na okně vzal opět blesk. S prvním řízkováním počítám koncem února, termín budu volit dle vývoje sazenic.  Zdraví Jiřina



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.39 (?), 12.2.2014 18:04

dobry večer ja mam otazku tie moje rajčinky su uplne vytahane a tenke skoro už ovisaju ale listky dalšie ešte nepuštaju mam ich presadit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika