Melounoviště 2015



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Syky77 - (7) - 142.82 (?) 
6.4.2015 18:00
Tak já prvni varku nasadil minuly tyden v sobotu, druhou dnes a v tydnu prvni davku tykve a po nedeli druhou.V patek uz zacaly vystrkovat ruzky rostlinky Lajko, ty rostou pomerne rychle.Ostatni Charleston Grey, Cobb Gem a Yelolow Crimson zatim nic, ale tento tyden uz urcite vyleze i zbytek.Roubovani se pomalu blizi...;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 6.8.2015 18:58

Jezdím teď denně kolem docela velkého melounoviště sousedícího s mým detašovaným balkánským pracovištěm asi 35 m n. m. Je hrozně zaplevelené a není bohužel zavlažované. Takže melouny moc veliké nejsou. Ale jsou chutné a mají poměrně tenkou slupku.

MELOUNOVIŠTĚ 2015
MELOUNOVIŠTĚ 2015
MELOUNY
MELOUNY
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 1.5.2015 11:21

Melouny v sadbovačích mi už nasazují na květy, co s tím? Ven je ještě nechci dát. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 1.5.2015 15:18

Přesadit do větších, jinak zababčí a úroda bude stát za... babku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.26 (?), 1.5.2015 16:22

Co to je zababčí? A co když vylézají z květináčů kořeny podnoží, klidně i 10 cm dlouhé (roubované)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
drmit - (10) - 51.55 (?), 10.5.2015 20:40

Melounoviště 2015 

Drmit; Huslenky (okres: Vsetín) kr.Zlínský Beskydy391-420m.n.m (9) - xxx.xxx.51.55 (?) 

10.5.2015 20:36

Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

To letos nikdo nepěstuje melouny, nebo proč je to tady takové utichlé . 

Pomalu se blíží doba výsadby a nikde nikdo.

Já už mám vysazené a zmrzlích se už letos moc nebojím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Syky77 - (7) - 133.76 (?), 11.5.2015 20:04
Tak už jsem vysadil neco do skleniku, zbytek pujde behem tydne ven pokud bude teplo. Ale tragedie letos podnoz Atlas. Z 40 vysetych semen vzeslo tak 12.Zbytek vubec nenaklicil a tak mam vetsinu rostlin melounu na roubovani prerostlych a na vyhozeni. Podarilo se mi těch 12 naroubovat z toho se 10 ujalo ale polovina z prvni varky zase po odriznuti chytla plisen, listy zacaly usychat tak jsem musel uz v tak rannem stadiu aplikovat postrik. Nastesti po postriku se jejich stav zacal zlepsovat a vypadaji uz k svetu. Proste letos se nedari a mam hruzu co bude az je nasadim ven. Ma nekdo letos obdobne problemy s podnozi Atlas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.110 (?), 31.5.2015 22:39

Loni jsem poprvé zkusil pěstovat melouny. Semena jsem přivezl z jihu Ruska z melounu z pole, takže odrůdu neznám. Klíčivost byla 100%, použil jsem 6 sazenic do foliovníku, ale semena jsem vysel až koncem května. Snažil jsem se rostliny udržet asi na 7m2, ale udělaly mi tam pletenec výhonů v několika vrstvách. Kvetly hodně, malých plodů bylo také mnoho, ale dozrál pouze jeden asi 2kg. Myslím, že problém byl v pozdním výsevu a v omezeném množství opylovačů.

Letos jsem připravil sazenice ze stejných semen. Klíčivost opět, téměř 100%. Jedny jsem měl v kanceláři v roličkách od toaleťáku, asi 20 rostlin,  další ve fóliovníku v květináčích o průměru asi 15cm, cca 40 rostlin. Před dvěma týdny jsem vysázel ty fóliovníkové sazenice, některé byly při přesazování asi 70cm dlouhé. Většinou ty, kterým kořeny prorostly do země. Tyhle sazenice nejvíce trpěly při přesazování. Ale po dvou týdnech se všechny drží a už se objevily květy.

Kancelářské jsem asi před 3 týdny převezl do fóliovníku a tam, kde v roličkách byly 2 rostliny, jsem rozdělil a přesadil do větších květináčů. Kupodivu se všechny sazenice ujaly. Včera jsem všechny přesadil ven, ale kancelářské jsou tak malé, že jsem kolem nich zasel ještě semena okurek. Jestli neuvidím progres, nechám jen okurky.

Pro příští rok pro přípravu sazenic jsem se rozhodl, že půjdu 2 cestami. Vyseji semena pod fólii přímo na záhon. Sazenice připravím ve fóliovníku, květináče 10-15cm.

Mám pozemek podél potoka, 5-10m a mám problém se slimáky. Okurky jsem letos sel do 30m dlouhého fóliového tunelu asi třikrát, potom jsem už výsev kombinoval s posypem Vanishe. Jinak mi po výhoncích okurek zbývaly jen pahýlky. Takže s výsevem do tunelu budu sypat i moluskocid.

Na veké sazenice už slimáci nelezou a nebo tempem růstu jim už sazenice utečou.

Osobně si myslím, že větší potenciál má sadba přímo do země, protože hlavní kořen bude hlouběji a v době sucha bude sajištěno zásobení vodou.

To se hlavně týká mého pozemku, kdo má možnost vydatně zalévat, pro toho je to asi nepodstatné.

Přeji všem úspěšné pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 35.240 (?), 12.7.2015 17:10

Zdravím, tento rok pestujem aj cukrové melóny (Galia). Mám ich na poli a nad nimi vytvorený fóliový kryt pred dažďom, aby listy neboli ovlhčené a nevznikala tak pleseň. Lenže kryt je z hrubej kašírovanej fólie, ktorá im ale berie svetlo. Keď bol tropický týždeň bez zrážok, tak som ich odkryl, ale v momentálne neistom premenlivom počasí neviem, či by im prípadné dažde - navlhnutie listov nespôsobilo pleseň.

Uhorky v poľných podmienkach u nás každoročne zlikvidovala pleseň uhorková.

Máte niekto skúsenosti, či je u cukrových melónov rovnako veľký problém s plesňou (uhorkovou) ako na uhorkách pri ovlhčení listov?

ďakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 202.123 (?), 12.7.2015 18:12
myslite, ze este sa oplati sadit melony na zahon teraz? Pred mesiacom som zasadil semiacka a pred tyzdnom vzisli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika