Jaká rajčata do skleníku?



host - 237.253 (?)
24.2.2010 10:36

Několik rajčat dávám do skleníku pravidelně každý rok. jsou jistě alespoň o měsíc ranější než venku / u nás 500m n.m./, vydrží plodit zase o měsíc i více déle než venku. Venku je zničí plíseň. Ve skleníku jsem 15 let ničím nestříkala proti plísni a dosud jsem tam neměla plíseň na plodech. Loni byla plíseň na listech již začátkem července, v té době byla 90% vlhkost vzduchu celodenně i venku, skleník nebylo možno vyvětrat. I tehdy pomohlo částečné odlistění, potom se změnilo počasí a rajčata plodila do října bez plísně a bez postřiků.  Mám jinak skleník "suchý", dobře větraný. Nejlépe je umístit rajčata na stěnu nebo na severní stranu a vést nahoru aby nestímila tomu ostatnímu.     Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 237.253 (?), 24.2.2010 10:36

Několik rajčat dávám do skleníku pravidelně každý rok. jsou jistě alespoň o měsíc ranější než venku / u nás 500m n.m./, vydrží plodit zase o měsíc i více déle než venku. Venku je zničí plíseň. Ve skleníku jsem 15 let ničím nestříkala proti plísni a dosud jsem tam neměla plíseň na plodech. Loni byla plíseň na listech již začátkem července, v té době byla 90% vlhkost vzduchu celodenně i venku, skleník nebylo možno vyvětrat. I tehdy pomohlo částečné odlistění, potom se změnilo počasí a rajčata plodila do října bez plísně a bez postřiků.  Mám jinak skleník "suchý", dobře větraný. Nejlépe je umístit rajčata na stěnu nebo na severní stranu a vést nahoru aby nestímila tomu ostatnímu.     Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 25.2.2010 22:12

Právě kvůli té časnější a prodloužené sklizni rajčat také používám skleník z veliké části pro rajčata každý rok. Chuťově nerozeznám zralé rajče ze skleníku od rajčete sklizeného venku.Jak jsem uváděl na obrázku dříve, daří se mi začátek sklizně na konci května. A také dodávám, že postřiky vůbec žádné nepoužívám, jen odstraňuji spodní listy. Letos vyzkouším provázky a spouštění dolů, doufám, že to přispěje k lepšímu zvládnutí té "džungle" nahoře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika