Jak docílit aby sazenice paprik byla silná a zdravá



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 5.158 (?), 25.1.2013 21:31, zobrazeno: 148827x

Dobrý den, já vím že na toto téma se toho napsalo už spousta ale přesto máme počátek nového roku a mohla by se objevit nějaká nová poznání nebo návody. Moje otázka je jednoduchá-jak docílit aby sazeničky nebyli hubené a vytáhlé ale aby radši byli menší, silné měli zdravou barvu.  Určitě se tady najdou takový odborníci kteří s timhle mají bohaté zkušenosti.Proto je touto cestou prosím aby nám méně zdatným napsali jak to dělají oni jak toho docílit. Je možná třeba napsat takový návod jaký je poměr světla a tepla aby se sazenice nevytahovali kdy v teple kdy na světle jaká teplota kdy přesazovat.Já vím že je to obsáhlé téma ale v určitých základních bodech by to snad někdo zvládl. Předem děkuji za nás všechny co s tím nemáme tak velké zkušenosti a za ty co třeba teprve začínají.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.1.2013 21:34

Alespoň 2x přepíchat a jakmile to počasí dovolí tak ven otužovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 26.1.2013 8:26

Nechci zlehčovat, ale zdánlivě jednoduchá otázka bez jakýchkoliv výchozích podmínek- dá se odpovědět i takhle: Výzkumný ústav zelinářský v Olomouci po ročním testování v laboratořích, sklenících a na zkušebních políčkách došel k tomuto závěru: Nejlepší je postavit si sedlový skleník, s možností regulace teploty (teplotu regulovat dle literatury), nepřehnojovat dusíkem a přiměřeně zalévat.Amatér Vám odpoví například takhle: Já pěstuji  v zimní zahradě kde je 17°C a sazenice se mně nevytahují. Je Vám to k něčemu? Máte zimní zahradu? Nezlobte se na mě, ale na nekonkrétní otázku bez základních údajů nelze jednoduše odpovědět. Tím nechci říct, že já bych Vám byl schopen na Vaši konkrétní otázku odpovědět.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 26.1.2013 8:29

Ten návod máte téměř na každém pytlíku. Světlo nikdo (málokdo) změří. Teploty jsou všeobecně známé. U světla je důležitá i délka dne. Musíte nějaký postup vyzkoušet a upravit podle sebe. To nelze popsat jako návod na křupavé kuře v sáčku od Vidlany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.2 (?), 26.1.2013 14:45

Dobrý den, já dávám k sazeničkám z druhé strany alobal, takže se sazeničky nevytahujou, protože je mám dané na parapetu u okna, tak alobal přišpendlím na záclony a můžu říc, že to dost pomáhá, světlo se odráží, takže ho mají z obouch stran, používám to i předpěstování květin a ostatních druhů zeleniny.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.158 (?), 26.1.2013 22:42

Děkuji vám paní Jarko za dobrou radu, pokud by byla fotka bylo by to ještě lepší jestli můžu poprosit. Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.232 (?), 27.1.2013 10:52

Papriky, rajčata a salát předpěstovávám na parapetu okna. Podkládám je dřevem, aby byla výš naž je rám okna. Pokud se začínají klonit ke světlu, otočím je a tak dokola.

Na papriky a rajčata jsem si nechal udělat z plechu plato 200x20x3 cm (dxšxv). Až už jsou v kelímcích, vejdou tam 3 řady, tak tu nejbližší u okna, která se kloní ke světlu, otočím.  Druhá a třetí řada, která je cloněna řadou první, už tyto tendence nemá.

Jinak se kloním k Mirkovi, když se vytahují klidně 2x přepikýrovat, což už když jsou v kelímcích pochopitelně nedělám.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 27.1.2013 11:22

Pokud jsou již v kelímku, tak tam jsou rostlinky zapuštěny až po děložní lístky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.120 (?), 9.2.2014 21:05

Já to řeším podložením zbytkem extrudovaného polystyrénu cca 10cm(může být i obyč.,ale z toho by se mohly drolit kuličky)kdy se dostanu ke hraně skla a sadba již není,,utopená"Zatím není sadby mnoho a tak ji denně otáčím a fintu s alobalem, bílou čtvrtkou, nebo zrcadlem jsem zatím do dneška neznal a proto nepoužil.Nic nepřisvecuju a ani nebudu.Věřím, že příroda si poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 27.1.2013 22:09

Zastoupím paní jarku. Já mám jednu fotku z loňska.Používám místo alobalu hliníkový plech. Na obrázku je vidět boční stěna a jen část zadní stěny. To šedé olemování je páska, aby mně plech netrhal záclony. Sazenice pěstuji v devíti řadách, celkem u okna můžu mít maximálně 162 sazenic.

             Mr Big

Sazenice za oknem
Sazenice za oknem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika