Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Minulý rok som si začal pestovať vlastné priesady uhoriek, keďže sa mi dosť často stávalo, že sa do fóliovníka (kupované priesady) dostali nakladačky či poľné horké uhorky. Začínal som v marci výsevom semiačok- južné okno v dome, pokovené trojsklo, cca 23°C + prisvetlenie rôznymi pestovateľskými led svetlami. Priesady nehnojené, sýto zelené, primeraného vzrastu (bez dosvetlenia by sa vyťahovali, mal som pár skúšobne bokom). Začiatkom apríla vysadenie do temperovaného (min 10°C) fóliovníka na južnom Slovensku. Pestované na vertiko systém. Úroda dobrá, len asi v júni sa začali objavovať prvé problémy a koncom júla všetky pravdepodobne odišli na pleseň uhorkovú. Boli medzi nimi aj mladšie rastliny, ktoré tiež uhynuli. Tento rok plánujem preventívne začať s postrekovaním proti plesni v júni. Oplatí sa ešte v júli postrekovať uhorky, keď v zväčša uvádzajú maximálny vek uhoriek na cca 5+ mesiacov? Preto sa pýtam:

Ako dlho Vám uhorky prežijú od zasadenia semiačka? 

Alebo by sa oplatilo počkať mesiac a urobiť novú výsadbu? 

Ďakujem

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika