Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pochopitelně počítáme s tím, že na této burze budou nabízena různá semena z různých zdrojů. Jen při nabídce je potřeba napsat chrakteristiku nabízených semen asi v těchto kategoriích:
- zbylá nehybridní semena z obchodního balení (např.Tomatofest, atd.)
- zbylá hybridní semena z obchodního balení (SEMO, atd.)
- vlastní semena z plodů jejichž květy byly chráněny proti opylenéí cizím pylem (např. čmeláky)
- vlastní semena z plodů nechráněných proti křížení (statisticky asi 20% z nich budou hybridy)
- přesev z rajčat F1 (F2 event. F3,…)
Pochopitelně hodnota takto nabízených semen je různá a je hlavně odvislá od jejich čistoty.
Já provádím ochranu proti nežádoucímu opylení tak, že na vijan květů natáhnu před jejich rozvitím sáček ušitý ze staré záclonoviny. Jakmile se vyvinou první dva tři zárodky plodů tak sáček sdělám a poznačím si kolik plodů bude jednoznačně původní odrůda.
Letos mám v plánu takto pošetřit semena cca sto odrůd, pokud se mně to povede, tak taková bude asi má podzimní nabídka.
Kumato ze semen z hybridních rostlin (semena jsem dostal od přítele z Mallorcy) jsem také loni pěstoval a u některých členů rodiny bylo hodnoceno jako nejchutnější rajče. Semínka si šetřete, protože semena další generace (která byste měla například z plodů, které jste loni pěstovala) většinou ztráci své vlastnosti (chuť, barv, apod.). Ve světě existují někteří pěstitelé, kteří se už snaží dehybridizovat Kumato, ale zatím bezúspěšně. Pro nás amatéry nepřipadá takový pokus v úvahu. Pokud byste se o něco takového pokusila, tak musíte počítat s tím, že je nutno vyset minimálně 124 semen, z těchto 124 vybrat rostlinu, jejíž rajčata se nejvíc podobají původním u hybridu, odebrat semena a příští rok pěstovat z těchto semen více jak sto rostlin. Toto vše opakovat 8 let a když budete mít štěstí, tak se Vám podaří vypěstovat rajče podobné tomu původnímu, ale nemusí mít vlastnosti, které nejste vůbec schopna posoudit (např. odolnost různým chorobám apod.)
           Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika