Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Připojím se k diskuzi se svou zkušeností. Používám výhradně vlastní kompost, který je zaručeně bez herbicidů. Přesto se téměř všem mým rostlinám rajčat v uplynulých dvou-třech letech kroutily listy taky - začalo to vždy až poté, kdy jsem asi 10 cm krásné zdravé rostliny z výsevního substrátu přesadila do půllitrových kelímků, do směsi kvalitní koupené zeminy a prosátého loňského kompostu (napůl). Normální nezkroucené listy rostlinám pak začaly růst až za nějakou dobu po přesazení na konečné stanoviště na zahradě, ale rajčata tím již byla poznamenaná po celou sezónu. Dostala jsem podezření, že by to mohlo být přebytkem živin. Letos jsem tedy postupovala naprosto stejně, ale na přesazení rajčat do kelímků jsem použila opět ve stejném poměru směs stejné koupené zeminy jako v letech předchozích, ale místo kompostu obyčejnou prosátou zeminu ze zahrádky - z místa, kde byla loni rajčata pěstována. A světe div se - rajčata jsou v perfektní kondici, zdravá, z 25 rostlin nemá žádná zkroucený jediný lístek - v neděli jsem je již vysázela ven. Ještě bych dodala, že rostliny v kelímcích se snažím nepřelévat, zalévám většinou až tehdy, když začínají jakoby mírně uvadat - ale to chce každodenní kontrolu.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika