Tráva v barvínku



host - 254.17 (?) 
18.9.2011 18:51, zobrazeno: 3321x

Dobrý den, chtěla bych vědět, jestli lze s pomocí nějakého selektivního herbicidu odstranit z hustého koberce barvínku menšího "trávu" (nejsem si s určitostí jistá, o které druhy travin se jedná, ale tipuji, že o pýr, pak možná o kostřavu...). Ručně je vyplet z této půdopokryvné rostliny nelze a použít totální herbicid nechci. Na internetu jsem narazila na selektivní herbicid Targa Super 5 EC, ale nevím, jestli by bylo vhodné ho zde aplikovat. Děkuji za radu. Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
samarit - (26) - 17.125 (?), 24.4.2012 12:34

Mám podobnou špatnou zkušenost.

V krásné 10 let staré a dobře založené svahové a velké skalce (40m2) se mi začala objevovat v některých hezky rozrostlých půdokryvných rostlinách tráva. Její mechanická likvidace je prakticky nemožná - nedá se vytrhávat s kořínky. Travní stvoly jsou poměrně slabé a rozprostřené po celé pokryté ploše rostlinou. Nevím jak se tam tráva dostala, fakt je že kolem 2,5 m širokého pásu je trávník. Zdá se mi být škoda celou skalku na podzim vyrýt, rostliny po vyrytí vyčistit a znova skalku založit. Jednak by se ztratl desetiletý zárůst, jednak je to hrozná práce. Nezná někdo postup jak se s trávou vypořádat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika