Škodlivé houby v květináči s fialkama



host - 244.35 (?) 
5.7.2006 10:42, zobrazeno: 15992x
V květináčích pod listy rostlin se objevilo žlute podhoubí a po nějake době fialka uhyne. mužete poradit jak se dá zlikvidovat bez presazení?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 7.34 (?), 16.7.2008 11:12

Ja mam taky houby v kvetinaci. Ale u palmy a dokonce 2 druhy zluty a sedy. Poradte mi prosim nekdo co s tim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.249 (?), 13.6.2010 15:45

Palmu mám asi 10 let a najednou letos se mi tam objevila žlutá houba podobná václavce. Letos nebyla přezovaná, tak nevím kde se vzala. Ale palmě nevadí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.90 (?), 8.7.2010 16:47

Dobrý den,

také jsem s tím zápasila - bílé houby ledva jedna vyrosla druhý den tam byla další - pomáhá koupit nějaký fungicid proti houbám a plísním v půdě a tím květinu zalít -  bohužel už si nepamatuji název - byl to rozpustný prášek - určitě něco seženete v OBI a jemu podobných obchodech.

Jinak pomůže jen výměna zeminy -  což jdse udělat jen u kytek které přežijí drastické vyprání kořenového balu - podhoubí jsou jak jsem pochopila v podstatě tenounká vlákna v zemině a tak se jich nedá snadno zbavit. Samozřejmě že je ryziko, že v nové půdě jsu houbové zárodky - tak jsem si (s novou hlínou) zavlekla houby k pokojovým květinám já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika