přeslička



host - 157.146 (?) 
9.5.2008 2:23, zobrazeno: 12912x

Porad mi někdo, jak zlikvidovat přesličku v bylinkovém záhoně, kde již vše roste? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 204.34 (?), 9.5.2008 12:32

Jednoduchá odpověď na položenou otázku zní: těžko. Snad jedině trhat, trhat, trhat, dokud je ještě malá, oslabovat ji až do úplného vysílení (teď jde o to, kdo déle vydrži - Vy nebo přeslička?) Přeslička koření velmi hluboko - snad i v metrové hloubce a prý na ni nepůsobí ani roundup. Snad Garlon (ale když jsme v bylinkové zahrádce - tak to asi bude lepší bez chemie). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 9.5.2008 23:04

A když už budete v tom trhání, nasuště si ji. Je to velice užitečná bylinka - jak pro zahradu, tak pro jejího majitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.119 (?), 9.5.2008 23:14

Děkuji za rady. Dnes jsem ji vydloubávala, co nejhlouběji to šlo. Bolí mě natolik zápěstí, že jsem si ani neukrojila chleba a nenávidím ji natolik, že i když je to vlastně léčivka, sušit jí nebudu. Taky si myslím, že chemie v tomto případě nepomůže, dočetla jsem se, že může kořenit až v 5 metrech. Zdravím a nikomu ji nepřeji v záhoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.252 (?), 17.5.2008 20:41

 Nedá se zlikvidovat. Zkoušela jsem všechno. Kořeny sahají snad až na druhou stranu zeměkoule. Nejvic mi roste v růžích. Vápnila jsem tak dokonale, až mi růže začaly hynout, ale přeslička se měla k světu pořád.

Tak jen neztrácet trpělivost a naději, že se to snad někdy podaří. Dája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.78 (?), 3.8.2008 14:11

Co do bylinky tak je to pravda a spolehlivě ji ničí úcinná látka MCPA-  obsažena v Agritoxu, nebo Starane EC -  adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.122 (?), 2.9.2008 20:35

Přesličku mám taky na zahradě a to v trávě, problém je že ji nesmí sníst ani kráva a nevím jestli je pro králíky taky jedovatá.Prý se objevuje tam, kde je tzv.planá zem.Tak snad by pomohlo lépe hnojit.Jinak nevím, mám sní taky problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.245 (?), 20.5.2014 5:04

Na přesličku sem po cca:15 letech při čištění minerálů polil kyselinou chlorovodíkovou dnes už štětcem natírám tam kde rostla již neni jen se přestěhovala o pár cm dál as to n´vybetonuji a jem čert zahradu.Venca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika