Korková zátka



host - 73.15 (?)
20.1.2012 17:03

Dobrý den, 

mám 5l demižonky od vína se šroubovacím uzávěrem a chtěl bych na ně korkovou zátku. Má s tím někdo zkušenost?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 129.96 (?), 27.1.2010 12:24

Stalo se mi jednou, že závitové víčko netěsnilo - archiv. Zjistil jsem to po sezóně, když jsem přidával další archivní lahve. Od té doby ještě převlékám spoj víčka a lahve kouskem duše z kola (cca 3 cm). Krásně to utěsní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinický - (6) - 220.198 (?), 27.1.2010 13:49

uzavíráte tedy lahve pouze závitovými víčky, nebo používáte i korkové zátky? a je nutné pro uchování vína cca 1 rok lahev předem vysířit?, děkuji za odpověď. L.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.2 (?), 21.3.2010 8:17
Ja používam len 1l číre fľaše so závitom. Po naplnení zatiahnem víčko a oblepím farebnou izolačnou páskou. Slivovicu modrou, hruškovicu zelenou, jablkovicu červenou atď. Je to trvácne a dobre to vyzerá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 27.3.2010 1:33

Jen mě tak napadlo, nemohla by dlouhodobě uzavřená pálenka, pod šroubovacím uzávěrem s nějakým PVC těsněním, tím těsněním načichnout? Zrovna včera mě kamarád říkal, že takovou nedávno u svého známého koštoval, ale po odpití několika štamprlí se ta pachuť ztratila. Ale nevěděl, v jaké poloze a jak dlouho byla pálenka skladována.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.3.2010 10:17

Pokud je mi známo, v obchodech se prodávají lihoviny vesměs se šroubovacími uzávěry. Ty mají vždy nějaké těsnění. Pochybuji, že by výrobci tak činili, kydyby víčka pouštěla nějaké pachutě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.181 (?), 30.3.2010 9:48

Taky nad tím ještě pořád dumám jestli používat šroubovací nebo korek. Ale zase na většině flašek je doba spotřeby takže je možné že po této době přesáhne i to těsnění svou životnost a může se začít rozpadat. Čert ví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.3.2010 12:45

Asi záleží, jak dlouho budete pálenku archivovat. Před 25 lety jsem uschoval slivovici ve sklenicích - zašpuntoval jsem je zátkovačem vyvařenými špunty po okraj a ještě nato uzavřel šroubovacím víčkem. Láhve stály na kamenné zemi ve vlhkém sklepě za policemi s uskladněnými jablky. Sklep jsem každoročně sířil. Za tu dobu byla plechová víčka polorozpadlá a zátka při pokusu o nasazení vývrtky zapadla dovnitř. Od té doby uzavírám láhve suchým korkem, jehož kousek vyčnívá a ten namočím do normálního nebo pečetního vosku. Přijde mi to trvanlivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.181 (?), 30.3.2010 17:43

takže normální konickou zátku a do vosku. to je asi ta nejschůdnější cesta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.3.2010 18:05

Mně se to tak osvědčilo. Samotný korek mi ve vlhku chytal plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.15 (?), 20.1.2012 17:03

Dobrý den, 

mám 5l demižonky od vína se šroubovacím uzávěrem a chtěl bych na ně korkovou zátku. Má s tím někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika