Je CO2 spolahlivy indikator?



host - 128.146 (?) 
3.1.2023 10:36, zobrazeno: 1161x

Dobry den, rad by som sa opytal ohladne identifikacie ukoncenia kvasenia v kvase.

Mam jablkovy kvas v 120L sudoch zalozeny pre 9 tyzdnami, teplota 12-15C. Pridal som aj chladnomilne kvasinky, acsak neviem ci spravne. Termin v palenici som dostal az niekedy polka 3 mesiac 2023. Teraz sa mi vyskitla moznost ist palit a tak som isiel skusit pozriet ci je kvas ready a tu je ta otazka ze ci zhasinanie ohna je spravny indikator pretoze ten CO2 citim ze mi bije do nosa..Avsak kvas je prikryty foliou na povrchu kvasu a jedna vrstva bola cez hrdlo sudu a na tom veko sudu. Ten CO2 ani nemal ako asi uniknut... je mozne ze je to falosny indikator v tomto pripade?

Odobral som aj vzorku zo stredu sudu, odfiltroval pevne castice a nalial do odmerneho valca. Cukromer ukazoval blizko 0. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 109.172 (?), 3.1.2023 14:25

Když vám cukroměr ukazuje hodnotu téměř nula, tak nemá cenu čekat... vemte ho do palírny a nechte zpracovat. Když už jste sundal víko, tak vám část CO2 (ochranná atmosféra) utekla.., v žádném případě bych na březen nečekal!!

Přeji hezkýden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.58 (?), 3.1.2023 18:55
Ano vdaka, rozumiem. Trosku ma vsak zaujima, ze ako si vysvetlit tieto dva odlisne ukazujuce indikatory. CO2 nad kvasom hovori ze edte kvasit no a podla cukromeru je ze rychlo chod palit :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.168 (?), 4.1.2023 10:02

Dobrý den.

Přítomnost CO2 nad kvasem není spolehlivý indikátor dokvašení. Pokud sud neotvíráte tak zůstane nad hladinou dlouho i po dokvašení. Cukroměr je spolehlivější indikátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.146 (?), 4.1.2023 12:38

vdaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.57 (?), 5.1.2023 20:30
Tak 44L 52%
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.160 (?), 6.1.2023 19:35

letos mi švestky nechtějí spadnout pod 8-9 na refraktometru, po odečtu tedy 4,5-5,5 zbytkového cukru cca, dát ještě kvasinky na dokvašení?  Do jednoho sudu jsem přidal spiriferm a hned začalo bublátko bublat, kotelna 10-15st C, tak jem zvědavej co z toho bude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 8.1.2023 18:17
Aby se vám z toho nestalo pivo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.67 (?), 9.1.2023 19:10
Dobrý den, mám podobný problém s jablkovým kvasem pálit nebo ještě vyčkat? 3x50l sudy rozšrotovatých jablek, založeno 23.11.22 1kg cukru na sud bez přidaných kvasnic. Od začátku v chodbě domu při teplotě cca 19-20C. Měřil jsem cukr těsně před Vánoci a byl stejně jako dnes: cukroměr 5, refraktometr ukazuje také 5 (ale dle instrukcí musím odečíst 3) takže 2! což by se už dalo pálit. Jak to, že je takový rozdíl mezi cukroměrem a refrakto.? Podle svíčky už CO2 nevzniká - nezhasne. Podle čichu je průměrně cítit alkohol. Chuť břečky je kyselá. Co se týká tzv. deky na povrchu, jak jsem se hodně dočetl, tak ta tam není, protože je to stále ze 2/3 jak se říká doslova hustá břečka. Voda je jen ve spodní části sudů (při odběru na měření jsem vodu nasál hadicí a přecedil přes jemné sítko). Nevím který indikátor je rozhoduící. Takže jsem v rozpacích, protože můžu pálit buď tento týden nebo pak až za měsíc. Děkuji za případné reakce S pozdravem Ivo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika