Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nechápete rozdíl mezi destilací a rektifikací. Prosím Vás, při destilaci, rozumějte "prosté destilaci" přechází zplyněná fáze v chladiči do kapalné a k čemu je Vám ten teploměr? Jeho vykázaným hodnotám samozřejmě nerozumíte, na to se Vás neptám, já Vám to oznamuji. Rektifikace je proces, kdy jediným pracovním místem je kolona, vše ostatní jsou přídavná zařízení.  Abyste rozuměl procesu: Spočívá na základě kombinace teplot, které si: a) přečtete ve vařáku a za b) v hlavě kolony a uvědomíte si, jak máte řídit reflux destilační kolonou, kterou si ovšem na tomto "fóru" mnozí pletou s deflegmátorem, a aby teplota v hlavě kolony byla ta správná se dočtete v Mc Cabe-Thielůvě diagramu (viz Uher, Gregr: Výroba lihovin, SNTL Praha 1974). Logicky se mě si zeptáte, která je to ta správná teplota? Vážený pane: 30 let jsem zkoumal tyto záležitosti a díky za to, co mě ve VŠCHT v Pardubicícch naučili. Doposud jsem pro 15 rozdílných ovocných druhů vypracoval 15 rozdílných způsobů zpracování, protože každé ovoce přeci chutná jinak, tak proč by se jednotlivé druhy ovoce měly zpracovávat stejně. Pekaři přeci také nepečou vánočky či chleba při srovnatelné hmotnosti stejně, ale ovocné destiláty se dělají ve všech palírnách a ovocných lihovarech podle jednotné technologie a nikoho ještě asi nenapadlo, že je to pitomost. slosar-petr@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika