Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Hezký den, měl bych na vás prosbu, jedná se o radu s druhou destilací. Lutr ohřívám v laboratorním skle na přímém plameni z plynového hořáku. Pod sklem mám ještě kovovou síťku na rozložení tepla. Regulace teploty je velmi jemná. Mám, ovšem nevysvětlitelný problém s kterým bojuji. Velmi často se stane, že při destilaci, kdy lutr jemně bublá (velmi malé až střední bubliny), vznikne u dna velká bublina, o velikosti několika centimetrů, která naruší doposud klidný průběh destilace. V tu chvíli vznikne v destilačním zařízení větší tlak, okamžitě naroste teplota par vystupujících z chladiče a začne téct velké množství destilátu, bohužel už nevalné chuti, protože teplota par přesáhne v tu chvíli 81°C. Nevím jak je to možné, kde je chyba. Také jsem zkoušel ubrat plyn, ale velkých náhodných výronů bublin jsem se stejně nezbavil. Není to časté, ale několikrát do hodiny k tomu dojde a zkazí to celou destilaci. Chystám se na pálení v lázni, ale mám strach, že se to bude opakovat. Chtěl bych vědět co to je a proč se to děje. Pokud někdo víte, dejte prosím vědět. Předem dík za radu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika