Vydatná lokální líheň klíšťat



host - 185.153 (?)
17.9.2010 22:15

Dnes jsem si přečetla tuto diskuzi.Klíšťata má nejen Srnčí, černá zvěř, lišky,ale i kozy a ovce.Kromě klošů, ty mají také.B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 96.233 (?), 3.2.2010 12:43

Pane, viděl jste někdy ostřihané ovce? Asi ne. To byste koukal, kolik těch klíšťat na nich je. A právě na jaře jsou ovce pěkně na kraťoučko ostřihány. Nebo jste možná v lokalitě, kde jejich výskyt není tak markantní, nebo se tam ovce nestřihají, čemuž bych se divila. Jak vím od souseda, stříhá je průběžně a často a vlnu neprodává, prý se to vůbec nevyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 7.2.2010 12:49

Souhlas, ještě když rodiče měly ovce, to bylo při stříhání nechutné, jak prasklo klíště. Naštěstí jich nebylo moc, ale byli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.194 (?), 20.2.2010 15:08
Dobry den Co Vasi rodice mely ovce je uz asi davno a zapominate. Chovam ovce asi tak 25 let a jeste jsem na ovci nevidel kliste.To co popisujete ze pri strihani praska jsou KLOSE. Chovu zdar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karlíček2 - (5) - 64.242 (?), 20.2.2010 22:00

souhlasím s příspěvkem nade mnou

ovce klíště nemá, ale kloš ovčí, jelení, koňskou, ale to se dočtete všude na int.

Kloš má po vylíhnutí křídla, která po usazení na hostitele odpadnou. Živí se krví zvířat.

Určitě se vám někdy stalo, že v lese, nebo jeho okolí v určitém období na vás přílítne létající klíště zrzavé až hnědé, špatně se sundává a má délku tak 2-3mm..to je kloš

Ale přesto to nebude ten váš soused s ovcemi dobrý chovatel:Kloš saje krev obdobně, jako klíště a žije v ovčím rouně. rouno tím znehodnocuje, ovce svrbí kůže. Při extrémním napadení může vyjímečně dojít až k úhynu. |Většinou však zvířata hubnou a špatně žerou.
Doporučuje se celé stádo ostříhat a ošetřit. Buď injekčně Ivomec, sprejový postřik Biokill, ...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.228 (?), 27.3.2010 17:30

Dobrý den, jsem ráda, že jste to tu takhle hezky popsal(a). Chovám 2 ovečky, berana a ted jedno jehně. Myslela jsem nejdrive, ze se jedná o nejaky druh klistete, protože pokažde když přijdu domu leze to po me a podle fotky a popisu je to klos. Nikdy se vsak na me neprisaje, jen leze a svedi to, muže cloveku ubližit? Videla jsem je zatim jen již bez kridel! Poradte prosim!! Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 30.3.2010 22:33

Tak už jsou zase tady. Je zvláštní, že před 3 týdny byl ještě sníh a vůbec nevadila docela poměrně vydatná a dlouhá zima, aby trošku ta otravná klíšťata vymizela. Nečekala jsem je vůbec tak brzo, tráva začíná na chalupě teprve rašit. Pravda je, že v Praze je už slušně zelená. Byla jsem dost nemile překvapena, když jsem dnes na podlaze v obýváku našla převeliké nacucané odpadlé klíště. Takže zítra jdeme koupit nový protiklíštěcí obojek a sprej. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.153 (?), 17.9.2010 22:15

Dnes jsem si přečetla tuto diskuzi.Klíšťata má nejen Srnčí, černá zvěř, lišky,ale i kozy a ovce.Kromě klošů, ty mají také.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.196 (?), 13.7.2011 12:21

je hmiz (klos) podobným klíštete nebezpečný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 17.7.2011 13:45
Kloš neprokousne lidskou kůži tak, aby se přisál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 20.9.2012 6:40

To byste se divili jsem celá pokousaná od klošů mám kousance i po těle jak po mě rejdili dostala jsem se asi do nějakého hnízda jak jsem prolézala houštinami.oklepávala jsem se a doma mi pomáhali to vybrat z vlasů a teď po 2dnech mě to svědí pálí nikdy jsem to nezažila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika