Velikost pastvy pro vietnamské prasátko



host - 211.38 (?)
14.3.2013 16:29

Udělejte menší výběh, kde budou prasátka i bydlet a na pastvu je pouštějte.Výhodou bude možnost pozemek chránit při nepřízni počasí a můžete korigovat obnovu porostu.Doufám, že si nemyslíte jako většina začátečníků, že prasata vyrostou pouze z pastvy, musíte stejně přikrmit a na to malý výběh zcela stačí.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 54.91 (?), 10.3.2013 21:09, zobrazeno: 48622x

Zdravím Vás a poprosím o radu, jak velká pastva by měla být pro prasátko?? Rádi bychom si pořídili dvě selátka anevíme, zda bude stačit cca 500m2??

Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.11 (?), 13.3.2013 17:32

tech 500 m bych rozdelil na polovinu aby stacilo dorustat a kazdych 14 dni nebo i za dele je prepoustet jinak to zlikviduji vse najednou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.91 (?), 14.3.2013 7:09

Moc děkuji a jen jste mi potvrdil to, čeho jsem se obávala ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.38 (?), 14.3.2013 16:29

Udělejte menší výběh, kde budou prasátka i bydlet a na pastvu je pouštějte.Výhodou bude možnost pozemek chránit při nepřízni počasí a můžete korigovat obnovu porostu.Doufám, že si nemyslíte jako většina začátečníků, že prasata vyrostou pouze z pastvy, musíte stejně přikrmit a na to malý výběh zcela stačí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.91 (?), 15.3.2013 19:03

Ano, toto je také možnost, nicméně začínám být trochu zmatená. Jedni zde píší jen pastva, druzí přikrmovat, ale pak je zase tlusté na 3-4 prsty..co si mám z toho vybrat?? Předpokládám, že vy jste chovatelé, tak pokud byste byli tak moc hodní, můžete mi to osvětlit??

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.38 (?), 15.3.2013 20:05

Věc se má asi takto, větnamská prasata se nedají vykrmovat stejným způsobem jako prasata u nás šlechtěná a chovaná.Hlavně jadrné krmivo se u nich mění na tuk (sádlo).Proto musíme těmito krmivy stravu pouze doplňovat v přiměřeném množství.Pokud má prase dostatek pastvy nedáme jej vůbec, v čase omezené pastvy krmíme raději brambory a řepu, jadrná krmiva pro kojicí prasnice, či do aktivního výkrmu (kelímek od jogurtu) a ještě zohlednit velikost zvířete, či počet a velikost selat.

Chyby ve výkrmu vidím hlavně ve snaze vykrmit  (větnamce) na velikost klasického prasete, optimum je však vlikost poloviční (vykuchané (cca 35až40 kg),tolik mé zkušenosti.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.11 (?), 16.3.2013 6:37

v teto dobe jz vetnamce nechovam ale byly casy kdy jsem se tomu dost venoval a meli jsme to tak ze byli ve vybehu asi 5 x6 m a travu jsme jim davali nasekanou zaroven i ruzne zbytky zeleniny a i z kuchyne pak take ovoce brambory dost jim chutnaly topinambury a repa ale nejvic prevazovala trava a vojteska jeste z te doby mame zakladajiciho vetnamskeho kanecka letos se doziva 22 let a na porazku nepujde ceka ho dozivoti mozna me prezije zkouseli jsme ho take zkrizit s prasnici mangalice a byly z toho vinikajici vysledky ktere sloucily dobre vlasnosti obojiho druhu celkove za svuj zivot byl otcem asi 20 vrhu kanecky jsem i sam kastroval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.38 (?), 16.3.2013 7:36

S tím lze pouze souhlasit a omlouvám se, že jsem opoměl zdůraznit výkrmovou složku jakou je vojtěška a ty topinambury, je to jejich přirozená strava.

Přidám foto mých současných odchovavaných selat, matka větnamec.otec Mangalice.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.38 (?), 16.3.2013 7:40

Ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.11 (?), 16.3.2013 9:52

moc krasna selatka zbarveni jak divocak me zase vysli z opacneho spojeni puntikate jako dalmatin mozna nekde najdu foto tak ho pridam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika