Had na zahradě



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?)
28.5.2009 20:32

Dobrý večer, Alí. Netroufla jsem si poradit totéž. Moje maminka má rovněž tuto fóbii a je jí "zle" i ze slepýše nejen z hadů. Musím jí tajit, že několik roků se u nás na zahradě slepýši zdržují. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 12.98 (?), 6.5.2009 16:17

Krásná zmije, přímo učebnicová ukázka! Nezabíjet prosím, zavolat stanici přírodovědců nebo rušit až k odstěhování (té zmije)!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 9.5.2009 21:47

Tak ta naše zmije má známost.Jsou již dvě.Ta na fotce je zřejmě sameček, protože je asi o 20cm kratší.Zavolal jsem ochránce který dorazil málem v brnění, a když je viděl, tak utek že prý není vybaven.Včera jsem dělal s křovinořezem a zdá se že vzali roha.Uvidíme.Hlavně nešlápnout bosou nohou na hada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.189 (?), 9.5.2009 23:58

Jestli Vás to uklidní, žili jsme na chatě se zmijí v symbioze několik let. Kdo koliv se blížil k místu, kde se vždy vyhřívala dupal a ona zmizela do díry pod zápraží a nevytahla nos, dokud jsme neodjeli. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.84 (?), 28.5.2009 10:43

No aj ja som dnes nasla hada na zahrade, ale som z toho v soku. Mam paniku len pri pomysleni na hada, striasa ma a bojim sa ze kludne nebudem spavat uz asi nikdy. Vzdy budem mat pocit ze mi vlezie do domu alebo co. Ti ktori o tom krasne mudrujete zavidim vam lebo urcite strach z hadov nemate ale co ti ktori ho maju...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 28.5.2009 14:19

pokud máte skutečně fobii z hadů, stojí to za návštěvu odborníka, tyto fobie se dobře léčí desenzibilizační psychoterapií a pacient se pak již nemusí trápit iracionální fobockou reakcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 28.5.2009 20:32

Dobrý večer, Alí. Netroufla jsem si poradit totéž. Moje maminka má rovněž tuto fóbii a je jí "zle" i ze slepýše nejen z hadů. Musím jí tajit, že několik roků se u nás na zahradě slepýši zdržují. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.199 (?), 29.5.2010 22:47

Já jsem dnes na zahradě hned u domu taky objevila malou zmiji, mohla mít tak 25 cm. Bylo to ještě mládě, takže předpokládám, že jich tu bude celé hnízdo, vypadá to, že si udělaly byteček z díry po vosách, které jsme loni vypálili. Musím říct, že jsem z toho dost v šoku, vzhledem k tomu, že máme roční dítě. Teď se budu bát na zahradu jen vykouknout. Volala jsem na záchranou stanici a slíbili mi, že se na to přijedou podívat a něco s nimi udělají. Bydlíme hned u lesa v nadmořské výšce jen 400 m, takže mi nejdřív ani nechtěli věřit, že by to mohla být zmije. Ale já jsem si 100%ně jistá! Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MajuSKA - (20) - 64.196 (?), 23.8.2009 0:40

Tak to bych určitě nedoporučovala!!! Požádejte o pomoc třeba veterináře (pokud nevíte o žádné stanici přírodovědců v okolí). Určitě se ji nesnažte vypudit sami. A ježky neshánějte. Jednak tam určitě dlouho nezůstanou a jednak jsou chráněni a neměli by se "chovat" pokud nemáte povolení. Opravdu bych se obrátila na stanici nebo veterináře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 5.7.2010 16:36
Ahoj, toto jsem vyfotil na chodniku u nasi chalupy, delka asi 40 cm - je to zmije? Diky za odpoved! S.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.25 (?), 8.7.2010 0:12

Tak tohle zmije zaručeně není.Řekla bych že je to užovka podplamatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika