Chov nutrií



host - 137.169 (?)
19.5.2014 22:43

Dobrý den.
Tak jsem asi také chovatelem nutrií. Tedy alespoň jedné. Prostě se nám nenadále přistěhovala do rybníka. Je mladá a říkám jí Madla. K našemu rybníku má kladný vztah. Především k leknínům, sežrala jim všechny listy a k puškvorci, nesežrala všecek, ale ožírá jej pravidelně. (to mi připomíná pana lékárníka a mého staršího kolegu, kteří puškvorec jako likér, užívali také pravidelně) Pase se nejčastěji na mladé trávě a jetýlku. Má oblíbené, vypasené plácky, ale žere i řasy a spoustu dalších rostlin. Kladný vztah má i k pečivu. Pro to si chodí za mnou a vydává nosní zvuk jako „hm hmm“. Jinak se ještě proplavává, potápí a češe si srst a vousy pacičkami. Někdy asi spí nebo odpočívá, protože jí není delší dobu nikde vidět. Také občas pobývá ve staré kachní budce a v podvečerním sluníčku se ráda natáhne i před ní. Pokusila se navázat bližší kontakt s naším labutím samcem (samice doposud sedí), ale labuťákův postoj k ní je poněkud odmítavý. To by mohlo být jednak velkým věkovým rozdílem, jednak jinou životní zkušeností. Celkově je tedy Madla milá, spíše zdrženlivá, zdánlivě neobratná, klidná a vyrovnaná. Docela viditelně roste a dělá i pokroky v poslušnosti. Na zavolání už připlouvá hned, ale jenom když není někde zalezlá.
Poslední dobou mívám ale dojem, že někdy má jakoby čumák umazaný od hlíny! Proto bych se chtěl docela vážně zeptat, zda má někdo nějakou osobní zkušenost, jaký vztah mají nutrie k hrázím rybníků. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 83.178 (?), 15.1.2012 20:30

Dobrý den, napáječky jsou dobrá věc, používám je řadu let. Napáječky mám zabudovány v každém kotci a propojeny do jedné nádoby, kterou mám umístěnou ve výšce asi 2m, do které každý den dopouštím vodu. Je to lepší, než aby se to automaticky dopouštělo, protože může dojít k zaseknutí napáječky a voda teče pořád.    S pozdravem Pavel, bohunek51@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.54 (?), 27.1.2012 2:09

Dobrý den,
našel jsem Váš email na diskusním foru o nutriích.Rád bych založil menší chov a sháním informace.Bylo by možné vložit nějaké fotky vašich kotců, skušenosti,rady. Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.169 (?), 19.5.2014 22:43

Dobrý den.
Tak jsem asi také chovatelem nutrií. Tedy alespoň jedné. Prostě se nám nenadále přistěhovala do rybníka. Je mladá a říkám jí Madla. K našemu rybníku má kladný vztah. Především k leknínům, sežrala jim všechny listy a k puškvorci, nesežrala všecek, ale ožírá jej pravidelně. (to mi připomíná pana lékárníka a mého staršího kolegu, kteří puškvorec jako likér, užívali také pravidelně) Pase se nejčastěji na mladé trávě a jetýlku. Má oblíbené, vypasené plácky, ale žere i řasy a spoustu dalších rostlin. Kladný vztah má i k pečivu. Pro to si chodí za mnou a vydává nosní zvuk jako „hm hmm“. Jinak se ještě proplavává, potápí a češe si srst a vousy pacičkami. Někdy asi spí nebo odpočívá, protože jí není delší dobu nikde vidět. Také občas pobývá ve staré kachní budce a v podvečerním sluníčku se ráda natáhne i před ní. Pokusila se navázat bližší kontakt s naším labutím samcem (samice doposud sedí), ale labuťákův postoj k ní je poněkud odmítavý. To by mohlo být jednak velkým věkovým rozdílem, jednak jinou životní zkušeností. Celkově je tedy Madla milá, spíše zdrženlivá, zdánlivě neobratná, klidná a vyrovnaná. Docela viditelně roste a dělá i pokroky v poslušnosti. Na zavolání už připlouvá hned, ale jenom když není někde zalezlá.
Poslední dobou mívám ale dojem, že někdy má jakoby čumák umazaný od hlíny! Proto bych se chtěl docela vážně zeptat, zda má někdo nějakou osobní zkušenost, jaký vztah mají nutrie k hrázím rybníků. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.5 (?), 10.7.2014 23:27

Dobry den, chci se optat odkud jste a jako ma ta nutrie barvu... budu vam vdecna za odpoved.. Marketa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.147 (?), 28.2.2015 16:40

Dorý den přeji, můj kamarád chová nutrie na volno.. maj sice pro ně výběh ale ony jsou raději na rybníku kde si celý den hrajou ve vodě, pravidelně mají mladé a ochotně přijdou třeba pro mrkev ale běda když jí máte málo to nazlobeně zkoušej okusovat boty..hezký den.Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 1.3.2015 5:50

Vody jim fakt nestačí malinkatá kapka, kromě masa z jejich kůže rukáv, límec, čapka.wink S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.133 (?), 15.4.2016 20:49

Dobrý den, 

před dvěma lety jsme si založili vlastní chov nutrií, ale až letos se nám stalo, že jsme si dovezli novou chovnou skupinku samic a ony následně po porodu mladé zabily. Proč tomu tak je? Je možné, že jsou nemocné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 2.229 (?), 17.4.2016 0:21

Nutrie nechovám, ale předpokládám, že základní mateřský instinkt je vlastní všemu živému. Obvykle k zabití mláďat vede strach o potomstvo a matky je zabíjí většinou ze stresu, že je buď nemohou dostatečně ochránit nebo nasytit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.46 (?), 17.4.2016 8:44

Nebo pokud jsou nemocné/napadené parazitem. Samice králíka mi rozdupala hnízdo, pak jsem zjistil, že má dravčíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 17.4.2016 13:27

Nová zvířata jste koupili březíí? Za jak dlouho poté rodila? Podmínky pro chov-koncentrace -počet kusů-voda...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika