Vlašský ořešák



host - 211.126 (?) 
18.9.2012 8:08, zobrazeno: 8696x

Vybírám na zahradu nový vlašský ořešák. Prosím zkušené pěstitele o radu - Mars anebo Lake?

Díky.

Mo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 47.15 (?), 18.9.2012 9:47

´Mars´! Česká odrůda, lety prověřená, hojně dostupná ve školkách. Pěstitelé zde chválí i jeho chuť. Já mám zatím 2-letý stromek, který krásně zdravě roste, hodnotit však nemohu... Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.53 (?), 25.9.2012 22:51

Pred cca. 6-7 rokmi som zasadil do koflikov 3 nadherné orechy. Priniesla mi ich suseda. Uchytil sa len jeden z nich a tohto roku mi dal stromček prvú urodu presne takých istých nadherných orechov. Strom je vysoký cca. 4 m. Orechov bolo cca. 60 ks. Chcem z nich maximum opat zasadit a rozmnožovať dalej. Uvidím kolko z nich si prenesie tuto vlastnosť. Hladam najoptimalnejšie riešenie na zasadenie. Zasadiť ich už teraz na jesen a riskovať, že z nich viac "padne" za obet škodcom než vyklíčia, alebo zasadiť až na jar? A ked na jar ako ich prezimovať? V suchu v nadzemnej mierne zateplenej garaži kde sa pohybuje teplota v zime aj do minus 3-4 stupne Celzia? Alebo v dome v pivnici pri nejakých 10-15 stupnov a vyššej vlhkosti? Poradte kto viete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.142 (?), 26.9.2012 13:36

pouzite stratifikaciu (vlhky pisek a teplota 2 az 5°C)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.190 (?), 24.11.2012 16:14

V panelaku na balkone jsem vyklepal z kvetinace uschle kerikove rajce, hlinu jsem trochu porypal a dal jsem do nej orechy co jsem vzal sousedovy na zahradce (spadly ke mne). Nevedel jsem jestli mam dat se slupkou nebo bez, tak jsem dal jeden se slupkou, jeden s prasklou slupkou, jeden cely bez skorapky, a posledni jen pulku jadra.Nezaleval jsem vubec, dal jsem to do pokoje na okno a za 5 tydnu vylezl prvni-z jadra bez skorapky, hned po nem dalsi, z pulky jadra, a treti z nakraple skorapky.Z celeho orechu to nevyslo, kdyz jsem to presazoval tak na skorapce byla plisen nejaka.

orech
orech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.132 (?), 8.10.2013 19:34

z půlky ořechu že to vyklíčilo? tak tomu neuvěřím dokud neuvidím :) jinak lepší je podle mě sázet na podzim, protože ta stratifikace mi přijde hrozné práce, navíc na to nemám podmínky.. tak když něco chci set, tak to zastrkám všude do země a na jaře se uvidí.. mimochodem kdesi jsem četl, že stratifikaci ořechů je možné udělat tak, že je dáte do misky s vodou a týden je necháte v lednici a pak hurá do země

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika