Papírák



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
20.1.2014 9:19

Ano, zkoušel jsem i na křapáky a kameňáky použít zahradní drtič. Sýkorky si to pak přebraly. Ale na pečení to použitelné nebylo.

angel

Připomínám, že máme doma polopapíráky, co se dají louskat rukou bez dalších pomůcek. jen některé (tak 2%) musíte vzít dva do dlaně a tlačit je proti sobě až jeden z nich povolí. Na konci máme z 10 kg jednoho vítěze, kterého loskneme louskáčkem (a nebo s ním louskneme o dlažbu na podlaze).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.1.2014 9:27

... a co líska turecká, kdo má zkušenost z tureckými velkoplodými?

crying (kameňák mezi lískami)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.190 (?), 20.10.2016 16:19

Dobrý den, 

je lépe papíráky skladovat ve skořápce nebo vyloupat a uskladnit např. v mrazáku? Dostala jsem tyto ořechy, ještě vlhké, takže část dosušuji u topení rozložené na koberci (na plátně), a část jsem vyloupala, a suším na plechu v pokojové teplotě. Jak dlouho ty vyloupané asi sušit? Měly by nějak výrazně zhnědnout, nebo zůstat světlé?

Je lepší dát vyloupané ořechy do mrazáku do sklenice nebo mikrotenového sáčku? Vydrží ořechy jenom v uzavřené sklenici např. v tmavé, chladnější místnosti? 

Zavařovat je nechci, tou vyšší teplotou se v ořechu asi ničí spousta prospěšných látek.

Pravda je, že v mrazáku se časem nějak ztrácí ta pravá ořechová chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika