Ořezaný ořešák



host - 63.244 (?) 
11.4.2009 14:38, zobrazeno: 9462x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na obrůstání ořešáku. V srpnu jsem ořezala ořech tak, že zůstal kmen a hlavní větve. A ted' čekám jestli mě začne obrůstat nebo ne. Zatím se nic neděje 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.249 (?), 11.4.2009 15:31

Měla jste se ptát před řezem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 14.4.2009 23:07

Nebojte se obrazí. Ořešák má takovou schopnost obnovy jako žádný jiný strom. Chtěli jsme doma zlikvidovat obrovský ořešák. Došlo na to v plné míze před vyrašením. Tedy postup podle teorie řezu nevhodný. Odřezané 15cm větve ještě týden na zemi ronily mízu kapka za kapkou. Likvidaci jsme nedokončili. Ořešák obrazil. Během jedné sezony vytvořil novou korunu a od té doby plodí množství zdravých ořechů. Jenom nevhodně uříznutý kmen nezavaluje ránu a asi bude vyhnívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.244 (?), 17.4.2009 19:26
Díky za uklidňující odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.103 (?), 17.3.2011 17:00

Dobrý den 25.10.010 jsem chtěl prořezat ořešák, uřízl jsem větev o síle asi 4cm a začala z té rány kapat míza, ničím jsem jí nezastavil ani za tři týdny. Tak se bojím prořezávky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.89 (?), 17.3.2011 21:05

Pokud to není nutné, ořešák neřežte.

Pokud musíte, počkejte do června, kdy to nejlépe snáší: je ve vegetaci, hned začíná hojit rány, tlak mízy již není tak silný, jako zjara.

Řežte správným způsobem - na větevní límeček, nenechávejte pahýly a hlavně: nezařezávejte do silnějšího dřeva a nedělejte velké elipsovité rány - "lízance"! To je nejhorší, ty se nejhůře hojí. Vždy nechte pokračování větve...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika