Jak zasadit ořešák?



host - 103.174 (?) 
12.4.2008 10:30, zobrazeno: 36948x

Prosím poraďte mi, jak zasadit ořech. Koupila jsem si ořech, odrůda Lake a ten má malý kmínek asi 30 cm a z něj je jedna odnož, zhruba 60 cm. Mám jej zasadit normálně nad kořeny nebo i s tím kmínkem, aby strom nerostl křivě.nemám zkušenost. Díky za radu     Jarka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 13.4.2008 7:52

Odnoží se obvykle míní výhon vyrostlý od kořenů. Ořech zasaďte tak hluboko, jak rostl ve školce, tedy v kořenovém krčku a s kořeny těsně pod povrchem. Šikmo rostoucí výhon z kmínku vyrovnejte přivázáním kolmo ke kůlu - jako pokračující terminál

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.184 (?), 14.4.2008 10:27

Moc díky za radu.Je to tak jak píšete, ještě jednou díky. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.151 (?), 27.3.2011 16:38

Včera jsem nechal porazit letitý vysoký ořešák, který prohnilostí již ohrožoval okolí. Chtěl bych zasadit nový. Jako laik mám proto následující otázky:

Kdy se sází ořešák? Jak daleko od pařezu(průměr 65 cm) starého ořešáku ho mohu zasadit? Existují ořešáky, které nerostou do příšerných výšek téměř 20m(nízkokmeny)? Nebo nechá se ten růst do výšky průřezem nejak zarazit? Poraďte odrůdu, nejlépe papírák, do nadmořské výšky cca 420 m.(mám ještě jeden ořech s pancéřovými skořápkami). Předem děkuji za vaše rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.3 (?), 27.4.2011 23:38

Kupte si roubovaný strom, polopapírák, do vašich podmínek, Seifersdorfský, Mars, ještě ho seženete i teď, ve školkách bude jen napučený. Roubovaný ořešák není tak vysoký ani nemá tak rozložitou korunu, plodí dříve. Dala bych ho na jiné místo, půda bude vyčerpaná... Když musíte tak nejméně 2m od původího stromu a něco hlíny vykopat, dát hlínu novou, dospod humus, vyhašené vápno a půdu povrchově prqvidelně na podzim přihnojit (metr od kmínku a do kruhu asi 3m, Půda se srovná a až strom vyčerpá půdu, kterou jste vyměnil, šáhne si pro obnovenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.208 (?), 7.10.2013 21:10

Dobrý den. Já se chci zeptat také, zda mohu zasadit ořešák papírák vyrostlý z ořechu, je stár ai 6 let, až 2 m hluboko. A to proto, že mám naveženu kolem domu zeminu, aby byla rovina. Z toho důvodu budu mít podezdívku pod plotem asi 1 m vysokou, která je z venkovní strany vidět. Protože chci ořešák zasadit asi 2-3 m od plotu- i když jeho koruna časem bude přesahovat nad polní cestu-mám totiž obavu, že poškodí kořeny podezdívku, která je ze ztraceného bednění /tvarovky plněné betonem/. Je možné, že kořeny ořechu mohou prolomit či jinak poškodit podezdívku nebo kořeny porostou podél zdi? Nebo existuje jiný druh ořechu, který není vzrůstem moc veliký.proto ani kořeny nebudou tak velké.Děkuji za radu. Z.K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika