Jak loupat ořechy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 4.74 (?) 
5.10.2015 13:33

Ořechy jdou krásně loupat, když zelenou šlupku objedete dokola nožem (např. jako pomeranč, ale stačí jen do kříže)   a ořech se snadno vylouskne... winklaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 178.235 (?), 6.2.2010 9:52

Loni padalo také hodně ořechů-přísušků, u kterých byla rubina zcela vyschlá a zčernalá.Důležité je, aby zůstaly nadále suché a zčernalá rubina docela lehce odpadně při louskání uvedenými kleštěmi.Padají-li za mokra, pak pomůže jen rychlé umělé sušení, aby neplesnivěly.Se sušením padaných výlupků jsou někdy problémy, obzvláště když prší.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 6.2.2010 10:00

Suchá zčernalá rubina  obvykle nebývá následkem sucha, nýbrž houbové choroby antraknózy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 6.2.2010 10:59

Loni zaschlé rubiny na nejvyšších vrcholcích bylo nezvykle mnoho.Jádra jsou nedotčena, bylo škoda napadené ořechy spálit.Drtím je a dávám ptáčkům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 18.12.2010 18:56

Dobrý večer. Jesli je těch špatných ořechů hodně, opravdu hodně, tak je používete jako skvělé topení. Mají velkou výhřevnost. Já je dávám do výhně a kovu na nich drobnější věci.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.210 (?), 19.1.2013 10:02

Příčina bude v černé svrnitosti. Včas provádět vhodným zařízením správný postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 10.10.2009 21:16

Pomocí manžela, pokud máte. Pokud jste sám manželem, máte smůlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.29 (?), 6.2.2010 4:13

Tato rubrika se mi zalíbila a považuji tuto otázku za velice dobrou. Paní / pán se zřejmě ptá na způsob vyndavání jádra z již vyschlého ořechu. Já k tomu vyzkoušel spousty různých louskáčků. Nejvíce se mi osvědčil -výrobce nevím, ale masivní z nějaké slitiny, který má v sobě spoustu kruhových drážek a tlačí na ořech po celém jeho obvodu. Když se zmáčkne tak praskne celá skořápka po celém povrchu rovnoměrně a jádro je ze všech louskáčků nejméně poškozeno. Jen je nutné dát dovnitř ořech srůstem obou půlek kolmo dolů. Je to radost loukat s tímto louskáčkem. Kupovala ho manželka a mám dojem, že to bylo v Tescoma, ale to je bez záruky. Fotografii bohužel nemám. Snad Vám to takto bude stačit.

Jiří Kamiš george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 6.2.2010 9:41

Popisovaný louskáček s kuželovitým stupňovitým otvorem je běžně k dostání v obchodech s domácími potřebami a stojí asi 100,-Kč.Vyráběn je více výrobci. Lze s ním louskat i lískové oříšky.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.33 (?), 23.3.2010 21:29

Ano, jeden takový louskáček s kruhovitými drážkami se mi rozlomil v pantech, když jsem s ním rozlouskl třetí mandli. Používám louskáček vlastní výroby ze dvou dřevěných částí s půlkulovou jamkou v každé části, je to lepší než cokoliv co jsem měl možnost vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika