Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

dobrý den, ta tvrdost ořechů je hlavně odrůdová vlastnost i když nedostatek živin by také mohl mít vliv. Ten nedostatek živin poznáte podle růstu ořechu a vybarvení listů. Mají-li sytou zelenou barvu, tak to nedostatkem živin nebude. Já osobně jsem se nikdy nesetkal s tímto problémem u odrůd ořechu Mars, Jupiter, Seifersdorfský,... prostě u polopapíráků a křapáčů. Ty rozlousknete kterýkoliv rok v pohodě rukou a to i ze stromů, které prokazatelně špatnou výživou trpí. Vámi zmíněné zmlazení stromu a zalití močůvkou možná může pomoci, ale rozhodně tu močůvku nepřidávejte později než v polovině června jinak Vám nevyzrají letorosty a namrzne Vám strom v zimě ve dřevě. Všiml jsem si, že trošku tvrdší bývají skořápky v suchých letech, ale je to jen můj subjektivní pocit.Jinak radím každému. Takovýto semenáč je lépe porazit nebo ještě lépe někde vedle nasadit nový kvalitní roubovaný ořešák a ten starý porazit třeba za 10 let až ten mladý začne rodit. Opravdu se to vyplatí. Staré semenáče mívají ty dobré a lepší hmotnostní podíl jádra kolem 30%. Bývají menší a louskání je otročina. Když loupete třeba Mars tak ten má 52% podíl jádra v ořechu. A mám ve zkouškách i ořech (zatím krátce),který má dokonce neuvěřitelných 68-72% podle roku a špičkové chuti. Takové louskání je radost- to přibývá!!! a jde to i rukou!  Já bych tedy nezmlazoval, jen bych zkusil pohnojit tou močůvkou až do poloviny června a zasadil bych nový kvalitní vedle.

Jiří Kamiš george.kamis@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika