spravny substrat pro orchidej



Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?)
28.2.2009 11:44

Substrát na orchideje se dá rovnou koupit hotový, není třeba si ho sám doma míchat nebo dělat... Jinak min. da roky bez přesazení určitě vydrží, pokud si substrát sedne, stačí svrchu doplnit...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 6.7 (?), 21.2.2009 19:15, zobrazeno: 15855x

 
dobry vecer vsem,

taky mam novou "Phal", jak ji nazyvaji odbornici, rada bych vedela, jestli ji mam presadit z toho substratu z obchodu, nebo ji nechat pokud kvete v klidu.

Taky bych byla rada, kdyby mi nejaky znalec poradil ten spravny mix substratu... nekde jsem videla v TV (uz moooc davno), ze davali dohromady kuru stromu, kousky myci houby z koupelny a jeste neco... uz nevim, polystyren?

Diky moc za vsechny rady

petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.34 (?), 22.2.2009 9:38

Dobrý den,

nejsem moooc velký odborník, ale Phal. se mi daří pěstovat celkem dobře :)

Pokud se jedná o Phal., ty přesazování nemají moc rády, spíše pokud to situace již vyžaduje. Pokud vzdušné kořeny příliš přesahují nádobu, či se celkově rostlina do nádoby již nevejde. Z obchodu vydrží v plastových květináčcích cca 2 roky.

Co se týče substrátu dle rad zkušenějších doporučuji coco-chips (dá se zakoupit v terar. potřebách). Polystyren na kousky+ případně kousky dřevěného uhlí. Ale coco-chips se zdá být i samotný skvělou volbou...

Přeju mnoho úspěchů.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?), 28.2.2009 11:44

Substrát na orchideje se dá rovnou koupit hotový, není třeba si ho sám doma míchat nebo dělat... Jinak min. da roky bez přesazení určitě vydrží, pokud si substrát sedne, stačí svrchu doplnit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 28.2.2009 12:05

Manželka si míchá směs 3/4 kvalitní borky a 1/4 dřevěného uhlí. Úspěchy s tímto má opravdu veliké.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.84 (?), 8.3.2009 13:31

Tu borku posbírá v lese, nějak ji ošetří, nebo ji někde koupí? Předem děkuji za odpověď.     P.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.54 (?), 8.3.2009 15:56

Já si kupuji už v obchodě hotový substrát na orchideje.Je v něm vše co orchidejka potřebuje.A jinak já přesazují všechny orchidejky které si koupím, protože se mi už párkrát stalo, že jsem v substrátu ve kterém byla orchidejka měla piliny! A ty jim nedělají dobře.Piliny se nasáknou vodou a nejsou vzdušné a pak jim hnijou kořeny a kytka samotná! Hodně úspěchů Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 8.3.2009 17:33

Borku koupí normálně v pytli pro zahradnické účely (mulčování), trochu ji probere a pak použije s dřevěným uhlí do směsi...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.84 (?), 10.3.2009 19:52
Už vím co je borka -mulčovací kůra, mám ji po celé zahradě. Děkuji, hned se pustím do přesazování. P.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.44 (?), 10.3.2009 20:17

Jako základ je hrubě drcená borová kůra. Přidává se dále: drcený polystyren - vylehčení, mech rašeliník - jímá vlhkost a desinfikuje, dřevěné uhlí - desinfekce a úprava PH, drcený molitan - jímá vodu, drcené bukové listí - výživa, bukový trouch - výživa. Terestrickým orchidejím (Paphilopedilum) se přidává písek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika