Pěstování orchideí



host - 80.193 (?)
24.7.2008 12:26

Děkuji za odpovědi. Je zajímavé, že ty kapičky jsou jen po obvodu listů. A co to mramorování na listech, to je normální? Hledala jsem nějakého parazitujícího návštěvníka, ale nic nevidím. Zkusím rosit a o něco méně zalévat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 80.193 (?), 23.7.2008 12:24

Zdravím a chtěla bych se poradit. Mám orchidejku Phalaneopsis od Vánoc. Po odkvětu celý stvol uschl, ale taď už kvete podruhé. Trápí mě ale, že její listy jsou jakoby mramorované a zespodu poseté lepkavými kapičkami. Asi je něčím napadená. Věděl by někdo co s tím udělat? Děkuji předem. N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.31 (?), 23.7.2008 12:50

Mohlo by se jednat o třásněnku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.1 (?), 23.7.2008 20:15
Dobrý večer, ano bud je napadena, nebo to může být obrana rostliny proti suchému vzduchu.Pokud má rostlina málo vlhkosti vytlačuje tekutinu z porů.Označuje se to jako gutace. K tomuto jevu dochází proto, že při nízké vzdušné vlhkosti rostlina uzavře pruduchy, aby neodpařila příliž mnoho vody a neuschla.Zvýšíteli vlhkost pravidelným rosením, nebo doprovodnými rostlinami obtíže pominou.Hodně úspěchů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 23.7.2008 21:37

Ve snaze poučit se, jsem si to cizí a mně neznámé slovo vygoogloval a obávám se, že v tom máte trochu švajneraj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 24.7.2008 0:41

Na co to je reakce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?), 24.7.2008 8:35

Asi to je reakce na špatný výklad slova "gutace" (tedy slzení rostlin). K tomu dochází přesně z opačného důvodu, než je tu popsáno, tedy v případě přílišné vlhkosti. Rostlina se zbavuje nadměrné vlhkosti tím, že ji pouze neodpařuje, ale přímo vypuští kapičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.193 (?), 24.7.2008 12:26

Děkuji za odpovědi. Je zajímavé, že ty kapičky jsou jen po obvodu listů. A co to mramorování na listech, to je normální? Hledala jsem nějakého parazitujícího návštěvníka, ale nic nevidím. Zkusím rosit a o něco méně zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.31 (?), 24.7.2008 15:30

To mramorování je právě typické pro řádění třásněnky a taky jste neuvedla, zda ty kapičky jsou bezbarvé, či je jim vlastní nějaká barva. Pokud jsou tmavé, je to třásněnka, pokud bez barvy nic mne nenapadá.A nedejte na své vlastní oči. Třásněnka je asi milimetrový, štíhlý brouček, navíc nevyskytující se v mšicovém množství, takže bych radil vzít lupu a listy, především spodní stranu a záhyby důkladně prohlédnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.193 (?), 24.7.2008 18:38

Kapičky jsou čiré a sladké, medově lepkavé. Vyzbrojím se lupou a brýlemi a jdu pátrat. Ale jestli jsou ty potvory tak mrňavé, tak asi nemám šanci. Myslíte, že kytičce by preventivní postřik neuškodil ani v době kvetení? Samozřejmě ji nebudu stříkat na květy. Díky za odpověď. N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 24.7.2008 18:45

No je zřejmé, že něco není v pořádku. Mramorování a lepkavé kapičky svědčí o nějakém nezvaném návštěvníkovi. Já bych tedy na vašem místě asi nějakou chemii zkusila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika