Co z orchideí



Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?)
31.3.2009 17:37

Byla bych opatrnější. Moje mamka také orchideje úspěšně pěstuje, také se jí takhle množí. Než mladou rostlinku oddělíte, jev hodné nechat ji prokořenit do substrátu pro orchieje - tj. do malého igeliťáčku nebo rovnou květináčku nasypat substrát, nasadit pod rostlinku a nechat prokořenit... Chce to pouze fiškusa vymyslet, jak to technicky provést...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
MiraC - (3) - 218.10 (?), 29.3.2009 20:06, zobrazeno: 8719x

Dobrý den,

moje známá celkem úspěšně pěstuje orchidee. Dost často a rády jí květou.

Ale momentálně si neví rady s tím, co jí orchidei vytvořila. Ze šlahounu po květu může vyrazit nový šlahoun a znovu kvést. Ale z toho šlanounu po květu nevyrazil další, ale vyrostla na něm nová celá rostlina (a to v docela velké výšce) s dobrým kořenový systémem. Jenže to není vše... ta malá nová rostlinka, která vyrostla z toho šlanounu po květu si také vystrčila svůj šlahoun a začala kvést (momentáln je již po odkvětu). A známá mě právě poprosila, abych se někde pokusil zeptat co s tím.  (bohužel nemám fotografii, ale vypadá to asi takle: dospělá rostlina - šlahoun po květu - mladá rostlina s kořenovým systémem ve vzduchu - a znovu šlahoun po květu.)  

Tak se ptám, jestli má rostlinku jen uštípnout, ulomit, ustřihnout (nebo něco jiného) a zasadit ji (kam a jak?)

Předem díky za Vaše odpovědi a rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.8 (?), 29.3.2009 20:55

Zadejte si do vyhledávače "keiki" a dozvíte se, co s orchideí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.62 (?), 31.3.2009 15:11

Určitě rostlinku opatrně s kořeny odlomit nebo ustříhnout pokud má Vaše známa strach. Rostlinku potom zasadit nejlépe do stejného prostředí jeko ostatní orchidee, z vlastní zkušenosti vím, že se jim nejlépe daří v kůře, ze které si berou živiny a vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?), 31.3.2009 17:37

Byla bych opatrnější. Moje mamka také orchideje úspěšně pěstuje, také se jí takhle množí. Než mladou rostlinku oddělíte, jev hodné nechat ji prokořenit do substrátu pro orchieje - tj. do malého igeliťáčku nebo rovnou květináčku nasypat substrát, nasadit pod rostlinku a nechat prokořenit... Chce to pouze fiškusa vymyslet, jak to technicky provést...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6513) - 128.44 (?), 31.3.2009 17:41

Orchideje bez problémů vegetují a kvetou jen s pomocí vzdušných kořenů, bez substrátu. Klidně to můžete ponechat jako raritu. Když to dělá problémy, převeďte rostlinu opatrně do substrátu. Návody najdete na síti. Ftip je v tom, že u nich doma stále z horních pater lesa padá nějaký binec, ten se v kořenech postupně zachytí a to jí stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 31.3.2009 18:11

K nové rostlince gratuluji 

Pěstuji orchideje několik let, taky mi skoro pořád kvetou (aspoň phalaenopsisy), ale novou rostinku "keiki" mi ještě žádná nevyhnala.

Takže jen teoreticky vím, že se má oddělit a samostatně zasadit, až má nejméně tři samostatné kořeny. Já bych asi pro jistotu počkala, až jich bude mít tak pět. Když vykvetla, tak jí evidentně na mateřské rostlině nic nechybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika