Zkušennost s drtičem Vari Tornado



host - 34.151 (?) 
8.4.2008 20:30, zobrazeno: 13827x

Dobrý den, místní fórum mi často pomáhá při výběru zahradní techniky. Nyní mám tento dotaz. Máte někdo zkušennost s Drtičem větví Vari tornado. Funguje bezproblémově? Jde mi především o štěpkování větví z pořezaného křoví a drobných větví z lesa.

Díky Jindra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.107 (?), 8.4.2008 20:44

Drtič funguje s rotujícím talířem s noži a krouhá větve. Nařeže kde co, jen bojuje s drobnými a tenkými kusy větviček. Nemá podávání. Pokut máte specifické podmínky nebo požadavky, že to musí být tento štěpkovač poháněný spalovacím motorem jinak bych volil jednoúčelák s el. motorem. Zase je pravda jednoúčelák nebude mít cca 5.5 HP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.151 (?), 9.4.2008 12:29

Děkuji za odpověď,

právě proto, že máme techniku Vari a je možné ho používat nezávisle na el. energii, preferuji tento. Také si myslím, že bych si ho v budoucnu mohl vzít do lesa a naštěpkovat si nějaké větve přímo tam. S tenčimi větvemi jsem si to myslel, ale na to bych si mohl "ukutit" nějaký nástavec s podavačem a řezací hlavou z el. drtiče.

Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.237 (?), 1.4.2015 18:03

Vlastním tento drtič už asi 3 roky a jsem nadmíru spokojen. Tam kde ho používám nemám elektřinu a tak mi to úplně vyhovuje. Je fakt, že s tenkými větvičkami je to trochu problém ale zase je popotlačím nějakým větším kouskem a jde to. Nesmí se to moc zahltit, pak se s tím člověk zbytečně trápí. Uvažuji, že v něm budu, se staršími noži, drtit i posekanou trávu na kompost. Mám totiž bubnovou sekačku. Já koupil sice už používaný kousek ale to jsem jen natřel místa, kde se loupala barva a jinak to bylo OK. Jen nevím jak s tím štěpkováním. Ono to spíš, jak už bylo řečeno, krájí dřevo a moc tlusté kousky to teda nedělá. spíše takové šupinky. já to použíám místo mulčovací kůry a kolem stromů. Původní majitelé to používali na drcení větví, které pak používali k topení. Jen nevím jak to dělali, když máte vlhké dřevo tak to není moc zdravé pro komín a jeho tah. Ale to neřeším, já to mám hlahvně kvůli tomu kompostu ať nemusím zbytečně pálit ořezané větve.

Valo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika