Vertikutační hrábě



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?)
6.5.2012 22:12

Při práci s těmito hráběmi, je nesmíte při zpětném pohybu zvedat, ba naopak ještě přitlačit. Pak se při tomto pohybu samy vyčistí. No a vytrhaný trávník následně shrábnete druhou stranou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 57.57 (?), 9.3.2012 17:40, zobrazeno: 14551x

Dobrý den,

můžete mi poradit, zda je použití vertikutační "hrabátek" srovnatelné s užitím vertikutátoru (ať už el. nebo benzinového). Mám jen cca 100 m2 trávníku, pokládal jsem ho vloni na jaře (koberec) a stroj na vertikutaci na takovou malou plochu kupovat nemíním. Spíše nevím, zda mi budou stačit ty hrábě nebo si mám vertikutátor zapůjčit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 9.3.2012 17:48

Práce s hráběmi = otročina. 100m2 je na hraně, já bych si ale i na tuto plochu vertikutátor půjčil. Hrábě bych použil pouze na detaily, kde ve s vertikutátorem nedostanu (například kolem obruby, skalky...) anebo ještě lépe vůbec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.57 (?), 10.3.2012 8:28

dospěl jsem ke stejnému názoru....-)

Každopádně ty hrábě nezavrhuji, jak píšete - na detaily se budou hodit. Ale můžete mi někdo doporučit, o které se zajímat? Já našel na 2 značky, Gardena a něco v Mounfieldu, ale moje zkušenosti s těmito výrobci nemám úplně nejlepší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 10.3.2012 10:00

Naprostý souhlas, ver. hrábě akorát tak na doladění, max. na nějaký ten metr čtvereční. Po zkušenosti s půjčovnou, kdy jsem zaplatil tři kila a stroj ani nedošáhl do zeminy (opotřebované nože), jsem investoval dva tisíce do elektrického. Na ten můj kousek trávníku to stačí a stejně ho použijete jen dvakrát do roka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.57 (?), 6.5.2012 15:05

Hrabě fungují, ale problém je, že po třech hrábnutí jsou "zacpané" a musí se pracně vyčistit. A tak pořád dokola. Při troše fyzické námahy a na malou plochu se to dá. U elektrického je problém, že pokud nemáte ideálně rovný povrch tak účinnost je diskutabilní. Ale je to méně pracné a nože mají díky rotaci samočistící schopnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 6.5.2012 22:12

Při práci s těmito hráběmi, je nesmíte při zpětném pohybu zvedat, ba naopak ještě přitlačit. Pak se při tomto pohybu samy vyčistí. No a vytrhaný trávník následně shrábnete druhou stranou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.57 (?), 11.5.2012 5:56

tak jsem pouzil na ten svuj travnik (100 m2) vertikutacni hrabe: dost narocnej ukon, doporucuji pro zlepseni fyzicke kondice:-), ale vyhrabal jsem asi 6 - 8 kolecek suche travy. Moc se mi to ale nezdalo, tak jsem si pujcil jeste vertikutator (Alko, jeden z tech nejlevnejsich el. typu) a za tyden jsem to zopakoval - dalsich cca 6 kolecek. A rekl bych, ze pouziti stroje je 100x lespi (a ucinnejsi), coz znamena, ze pristi investice do zahradky bude... vertikutator

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika