Teleskopicke nuzky fiskars



host - 234.140 (?)
30.4.2007 16:17

 Jednoznacne s panom Vysloužilom suhlasim (ostatne ako zvycajne, je zrejme, ze ma obsiahle znalosti o zahradnictve a cit ku flore). 

 Je pravda, ze vacsinou treba rezat na konarovy kruzok a dobre zatriet.. A napriek tomu teleskopicke noznice Fiskars obcas pouzivam, ale iba ako nutne zlo, tam, kde si neviem inak poradit, napr.: tam, kde sa mi zda nebezpecne vyliezt, alebo tak ako pise pan  Vysloužil, na stromy, na ktorych mi az tak moc nezalezi ako napr. orgovan, agat,  baza ... Tiez som ich pouzil na znizenie zle zalozenych korun ceresni, marhuli (=merunek) pri ich znizovani , kde sa okrem pohodlnej prace da pracovat s teleskopickymi noznicami fiskars ako s "pinzetou", a odstrihnute konare zhora zlozit bez poskodenia pucikov v nizsich etazach  stromu.  Vyborne su tiez na prestrih ruzovych krikov a pod., kde sa sice  pracuje pri zemi, ale vyhneme sa poraneniu od trnov. Celkove prevedenie teleskopickych noznic Fiskars je na dobrej urovni, okrem ceny im nie je  moc co vytknut, strihaju aj vyske cca 6 metrov od zeme, rez je cisty, zvladnu aj priemery cez 4 cm v zivom dreve (v suchom by to bolo asi tyranie, tam asi do 3cm priemeru). Vzhladom nato, ze horna hlava noznic je v sirokom uhle nastavitelna, da sa pri troche snahy strihat aj na konarovy kruzok (ako-tak).  Prekvapivou skutocnostou  (aspon pre mna), bolo zistenie, ze je  moznost upevnit  na vrchol noznicovej hlavy teleskopickych noznic Fiskars kvalitnu tahovu pilku s " vlcim" ozubenim z originalneho prislusenstva Fiskars, a robit ciste rezy vo vyske mnoho metrov nad zemou (potesilo pri orezavani konarov vacsich priemerov). Tu pilku mam tak rad, ze som si k nej urobil jednoduchu rucku a pouzivam ju aj bez teleskopickych noznic, len tak z ruky, pri beznej udrzbe korun stromov.

 Aj ked mne teleskopicke noznice Fiskars  sluzia ku spokojnosti, myslim si ze vacsina ludi si poradi aj bez nich.   ___pooh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 78.3 (?), 26.3.2007 20:38, zobrazeno: 11627x

Kde se daji levne koupit a pracuje se snima opravdu tak dobre?Dekuji za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.8 (?), 27.3.2007 22:31
Mám ty nejdelší a jsou super.Spousta ušetřené práce s lezením po stromě . Vše ostříhám se země.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.203 (?), 28.3.2007 8:05
Prodejna Zelená zahrada ve Znojmě,tam jsou levné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 28.3.2007 14:23
Nepoužívám teleskopické můžky. Mám ve zvyku řezat v koruně přesně na kroužek a ránu zatřít. Ani jedno teleskopama nejde. Je to dobré, chcete-li rychle prostříhat stromy, na nichž vám moc nezáleží. Taky skvělá pomůcka pro odborníky, kteří řežou stylem "vrba, aneb ostříhat vše, co narostlo loni"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.140 (?), 30.4.2007 16:17

 Jednoznacne s panom Vysloužilom suhlasim (ostatne ako zvycajne, je zrejme, ze ma obsiahle znalosti o zahradnictve a cit ku flore). 

 Je pravda, ze vacsinou treba rezat na konarovy kruzok a dobre zatriet.. A napriek tomu teleskopicke noznice Fiskars obcas pouzivam, ale iba ako nutne zlo, tam, kde si neviem inak poradit, napr.: tam, kde sa mi zda nebezpecne vyliezt, alebo tak ako pise pan  Vysloužil, na stromy, na ktorych mi az tak moc nezalezi ako napr. orgovan, agat,  baza ... Tiez som ich pouzil na znizenie zle zalozenych korun ceresni, marhuli (=merunek) pri ich znizovani , kde sa okrem pohodlnej prace da pracovat s teleskopickymi noznicami fiskars ako s "pinzetou", a odstrihnute konare zhora zlozit bez poskodenia pucikov v nizsich etazach  stromu.  Vyborne su tiez na prestrih ruzovych krikov a pod., kde sa sice  pracuje pri zemi, ale vyhneme sa poraneniu od trnov. Celkove prevedenie teleskopickych noznic Fiskars je na dobrej urovni, okrem ceny im nie je  moc co vytknut, strihaju aj vyske cca 6 metrov od zeme, rez je cisty, zvladnu aj priemery cez 4 cm v zivom dreve (v suchom by to bolo asi tyranie, tam asi do 3cm priemeru). Vzhladom nato, ze horna hlava noznic je v sirokom uhle nastavitelna, da sa pri troche snahy strihat aj na konarovy kruzok (ako-tak).  Prekvapivou skutocnostou  (aspon pre mna), bolo zistenie, ze je  moznost upevnit  na vrchol noznicovej hlavy teleskopickych noznic Fiskars kvalitnu tahovu pilku s " vlcim" ozubenim z originalneho prislusenstva Fiskars, a robit ciste rezy vo vyske mnoho metrov nad zemou (potesilo pri orezavani konarov vacsich priemerov). Tu pilku mam tak rad, ze som si k nej urobil jednoduchu rucku a pouzivam ju aj bez teleskopickych noznic, len tak z ruky, pri beznej udrzbe korun stromov.

 Aj ked mne teleskopicke noznice Fiskars  sluzia ku spokojnosti, myslim si ze vacsina ludi si poradi aj bez nich.   ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.2 (?), 26.2.2008 12:26

Povedlo se mi přetrhnout lanko uvnitř nůžek, poradí někdo kde ho sehnat a jakým způsobem vyměnit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.59 (?), 7.5.2010 20:26

Zdravím, housenice ve firmě už používám asi osm let různých typů a lanka se nám trhají dost často ale musí se říci, že od ledna do dubna pracují každý den.Nasadit lanko je nadlidský úkol a nám se to nikdy nepovedlo. Vždy to dáváme na servis do prodejny kde se to zrovna koupilo např. Stihl nebo Moutfield. Jinak makaj docela dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.19 (?), 25.7.2010 8:14

Taky se mi přetrhlo (předřelo lanko přímo na kladce) u 4metrových nůžek Gardena(cena 2600Kč).U hlavního zástupce Gardeny v Brně mně řekli, že na to nemají žádné náhradní díly a i v Německu prý by mi to řekli. Takže jednoznačně : žádné výrobky od Gardeny NEKUPOVAT -v případě poruchy po záruce se na vás vykašlou!!!A můžu si to tak použít jako tyčku k rajčatům. A R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE23:25
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika