rucni nuzky Bahco



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?) 
2.11.2015 23:06

Fiskarsky jsem dostal od manželky k narozeninám. Moc jsem je nepoužíval, ale jednoho dne jsem měl čas i chuť vystříhat břečťan mezi plotem a altánem. Ze strany, kdy byl plot u pravého ramene a já stál čelem k nároží altánu, bylo vše OK stříhal jsem pravou rukou. No a pak jsem altán obešel a zjistil že do mezery tak abych na práci viděl mohu vsunout pouze levou ruku. Njn a musel jsem to pak dostříhat starýma ROSTEXkama.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 3.11.2015 9:44

I když moc nestříhám s Bahco, připojím něco k Fiskars 111960. Když jsem měl v ruce nůžky z obrázku a řekl zástupci Fiskars, že jejich nůžky jsou sice pěkné, ale ne na dlouhé a tvrdší stříhání, řekl: "A víte, že máme nůžky profi?" Jako levák tedy mám na normální práci Felco pro leváka jednou obyč, jednou s otočnou rukojetí a na hrubou práci do pravačky (ale i na nějaký ten řez v okrasných keřích do levačky) ty Fiskarsky. Dobře se pravou i levou rukou drží, neomačkají dlaň - jsou teplé. Stejně tak Felco. Přijde mi, že Bahco v zimě chladnou, zebou mě s nimi prsty dříve než s Felco a Fiskars. Je mi sympatičtější rukověť plná, robustnější, než ta s profilem. Jen už mi po cca 15 letech začíná ten plast na nůžkách Felco při práci klouzat dolů. Kdyby mě Rostexky nekousaly tím uzávěrem na konci, dělal bych s nima. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 3.11.2015 10:24

Ano, Fiskars 111960 je určitě lepší volba než Fiskars 111540. Ty 960ky jsou příkladem těch nůžek, které se dají stejně účinně použít v levé ruce, jen jim chybí ten komfort, že místo střihu máte občas/častěji "schované za ostřím" (například když stříháte těsně nad pupenem, je dobré ho vidět).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 18.11.2015 18:11

Pane Josefe, ušlo vám, že pán z Hradce, přiložil foto nůžek jednočepelových, a u těch je úplně jedno v které ruce se drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 18.11.2015 18:18

Pokud je rukojeť u prstů otočná, tak se při převodování musí zabalovat spolu s pohybem prstů/dlaně. Jestliže jde otáčení převodovaného stisku proti, tak je něco špatně. Asi tak jako když by jste roztlačoval trabanta, a při uvolňování spojky měl zařazenou zpátečku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 18.11.2015 18:37

Nikde ve specifikacích, neni jediné písmeno, pro kterou ruku jsou! Tak byste měl zařadit zpátečku, sám sobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.204 (?), 13.11.2015 20:03

Dobrý deň, rozmýšľam medzi PX-M2 (veľkosť strihu 20 mm, 319 gr) a PX-M3 (veľkosť strihu 30mm, 347 gr). Kto mi poradí? Potrebujem prevažne na stromčeky (70 ks) a na vinič (20 ks). Na jednom e-shope ponúkajú s brúskou v akcií. Cena tej brúsky (brúsič karbidový SHARP X Bahco) je 15 Eur, ale v akcií to vyjde na 3. Má s tou brúskou niekto skúsenosti? Ďakujem,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 13.11.2015 20:33

Rozhodně je lepší mít menší hlavu M2, protože většina střihů bude probíhat na materiálu do 16 mm. Na větší průměry je pak dobré mít pákové nůžky, (nebo pilku a žabku na začištění řezu). Pokud by to bylo jen do vinice, nebál bych se doporučit volbu nejmenší hlavy M1 (pro ženu i S1).

cool S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.204 (?), 13.11.2015 20:45

Ďakujem za skorú odpoveď. S tým karbidovým brúsičom Sharp X Bahco má niekto skúsenosti? Alebo ako často a akým spôsobom treba prebrúsiť tieto nožnice, aby som ich nezničil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.12 (?), 13.11.2015 21:53

surprise 

Pro přesnost vyjadřování: Na stránkách BAHCO jsem našel pouze tři velikostii stříhacích hlav: 1 - 2 - 3.

Písmena S - M - L označují délku rukojetí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika