Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 193.32 (?)
21.4.2014 20:41

Pane doktore, můžete podat k tomuto příspěvku vysvětlení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 176.91 (?), 3.4.2014 15:45

Těm barbarům se musím smát (v dobrém).Představte si, že s toho rýče, Fiskars vytéká pod tím horním držadlem černá voda.Když ho tedy dáte držadlem dolů, tak voda jak saze steče k držadlu a pak vám vytéká na ruku.Vypadáte jak komeník.Povolil jsem tedy šroubek a že sundám to držadlo.Ani náhodou i když voda kolem teče.Vzal jsem vrtačku, že udělím v těch oražových víčkách dirku.Zjistil jsem, že plast.madlo je uzavřené.Nad šrubkem je jakoby ještě jedna naznačená dirka, tak tu jsem vyvrtal.Konec madla jsem omotal plastovou bužírkou a rýč občas budu skladovat madlem dolů.Máme 2 a oba takto tečou.Máte někdo taky takovou zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.122 (?), 3.4.2014 20:19

Já tvrdím, že nářadí tohoto typu čtvrté, nebo dokonce páté generace, je vhodné maximálně k dekoraci stěn zahradního domku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 5.4.2014 6:32

Samozřejmě nemáte pravdu.Nejste schopen rozeznat 4 generace.Je to o tom, zapíchnout do země a otočit.Nebude rychlejší ten, co dostane první generaci.Vhodnost nástroje neurčuje jeden člověk, ale povědomí většiny a to je veliké.I cena není nijak malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.76 (?), 21.4.2014 9:05

Velmi by mne zajímalo, zda vy jste schopen to rozeznat. Vhodnost nástroje a jeho tvar prověřily tisíce let používání. Podvědomí většiny je značně ovlivněno zájmem producenta a obchodníka, kteří mají na to přesvědčování o nadpozemských vlastnostech svého zboží, své velmi dobře vzdělané a placené lidi. To vzdělání je z jiného ranku, než rýč. Zkuste si koupit od A-Beta s.r.o. rýč s označením S600D. Poryjte plochu, ne povrtejte, třeba 5arů a pak napište jaké pocity má vaše podvědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 9:21

Podvědomí většiny je značně ovlivněno zájmem producenta a obchodníka,

Dodnes mi v kůlně visí několik rýčů.  Každý, kdo chce něco porýt či vyrýt automaticky sáhne po nástroji, který se nejlíp drží, s nímž se nejlíp pracuje. A neplatí to jen pro rýč, ale i lopatu, sekyrku, šroubovák, kladivo, prostě každé nářadí, kterého máme více kusů. Po jiném sáhnu jen tehdy, pokud ten nejlepší vzal někdo přede mnou.  Od doby, co jsem koupil rýč Fiskars, sáhne každý nejdřív právě po něm.  A to je ono podvědomí. Zájem obchodníka v tom nehraje pražádnou roli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.125 (?), 21.4.2014 17:28

Pane doktore, proč si myslíte, že zájem obchodníka nehraje žádnou roli. Tak mi vysvětlete, proč obchodníci nechávají potisknout tuny papíru, na kterém jsou do nebes vyzdvihovány neexistující supervlastnosti různých věcí, včetně severského rýče. Přečtěte si druhý příspěvek v této niti. Je tam nejkrásnější a nejpravdivější popis inkriminovaného nástroje.  Z toho co jste napsal vyplývá, jak silně jste ovlivněn těmi barevnými papíry a nedbáte rad a poučení z pořadu, který moderují Iveta Fialová a Vlado Štancel. Ti co ty papíry vymýškejí, se od radosti, že jim pomáhá velmi vzdělaný člověk, tlučou od radosti dobřicha a kolen. Pořád ale zapomínáte na to, že při rytí musíte podat nějaký výkon, který vám může ulehčit jen dobrý stroj!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.32 (?), 21.4.2014 20:41

Pane doktore, můžete podat k tomuto příspěvku vysvětlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 21:02

Ten, kdo prochází stdolou se zavěšenými rýči, nepřemýšlí o reklamě, nýbrž sáhne intuitivně po nástroji, se kterým se nejlíp pracuje. Protože jsme si rýče pořizovali postupně, všichni mají oésahané a vyzkoušené všechny. A tak se stane, že i nový a reklamou vyfutrovaný nástroj visí a není používán. Např. nový Fiskars s obdélníkovým listem, se kterým se nám dobře nedělá nebo se na naši tuhou půdu nehodí.  Zato dva rýče se špicí se berou jako první. Já to považuji za dostatečný důkaz toho, že reklama nemusí být vždy všemocná a že se nám s tím rýčem jednoduše líp ryje a zájem obchodníka v tomto konkrétním případě nehraje roli..
    Vedle na stole leží asi desatery zahradní nůžky. Zajímavé je, že každý, kdo jde něco ustřihnout ignoruje drahé Gardeny či Bahco a sáhne po nejlevnějších Wolf Gartenech RS-EN. Taktéž pro roubovací nůž Mikov sáhnu radši než pro vychvalovaný Wenger. I zde se jaksi zájmy obchodníků minuly účinkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 21.4.2014 21:36

Nejsem si jistý, zda jste zájem obchodníka neuspokojil už tím, že jste neodolal a reklamou vychvalované drahé výrobky si koupil. Peníze se tak dostaly z Vaší peněženky na bankovní konto obchodníka i výrobce, čímž byl účel reklamní prezentace splněn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 22:51

To je jistě pravda, tedy v krátkodobém horizontu. Nicméně tím byla vytvořena zkušenost, která mě a mé bližní od příští koupě odradí. A je-li nás víc, dny obchodníka jsou zpečetěny. Ovšem ten se špičatým Fiskarsem přežije...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika