Jaké dvouruční nůžky na větve



host - 105.202 (?)
11.3.2013 6:47

Já mám obdobné s plastovým převodem - myslím, že užž se nevyrábí (koupené před 6 a 5 lety. Zpracováno několik pokácených stromů, stříhání suchých bukových větví. větší průměty houževnatého dřeva - jasan asi 8 cm, bezinky a pod se začnou ohýbat rukojeti, ale nakonec ustřihnuto. Ruční pilku používám tak jednou ročně tam kam se nůžky nevejdou.  EM

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 153.9 (?), 30.11.2012 1:01

"Omylem" jsem kdysi koupil obouruční nůžky Fiskars (ty neivětší). Stříhají spolehlivě, povedl se i napínací drát na plotě. Opravdu je nešetřím a sousedi jen zírají, že větev, na kterou by šli s pilkou a trvalo by jim to, je ve vteřině pryč. Co se vejde mezi ostří, to ustříhnou.

Malé nůžky Fiskars naproti tomu nestojí za nic, nedejbože za ty peníze, za které je prodávají. Divím se, že si tím taková značka takhle shazuje reputaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.132 (?), 10.3.2013 21:51

můžete prosím upřesnit, jaké nůžky přesně máte? já jsem koupil nějaké střední, dvouruční nůžky, plastové rukojeti, háková čepel, a letos se mi tu čepel podařilo zkřivit (no moc jsem je nešetřil, však je to nějaká kvalita ne) no uprostřed čepele se to ostří otočilo ven a i po zbroušení tam je pořád veliká mezera, tak až dodělají, tak zvažuji nějaké větší, popřípadě jinou značku, protože při broušení těchto nůžek jsem zjistil že ta čepel je normálně bláto, párkrát přejedu brouskem a čepel mizí před očima

fiskars mají ještě plastové jednočepelové (prý na suché dřevo), pak ty na živé dřevo, které mám i já - háková čepel, a pak mají celokovové... mám trochu obavy, že tahle značka prostě nůžky neumí, a vy jediný píšete, že umí, tak je to na vás :D díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 11.3.2013 0:59

Fiskars kovové, nyní pod č.112470. Ustříhnou všechny větve, co se vejdou do ostří.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.202 (?), 11.3.2013 6:47

Já mám obdobné s plastovým převodem - myslím, že užž se nevyrábí (koupené před 6 a 5 lety. Zpracováno několik pokácených stromů, stříhání suchých bukových větví. větší průměty houževnatého dřeva - jasan asi 8 cm, bezinky a pod se začnou ohýbat rukojeti, ale nakonec ustřihnuto. Ruční pilku používám tak jednou ročně tam kam se nůžky nevejdou.  EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr Špatenka - (15) - 161.252 (?), 13.3.2013 23:08

  Tak nakonec jsme koupili vše od fiskarsu a mohu potvrdit, že dvouruční Fiskarsky velké L78 Fiskars 112590 jsou perfektní. Postříhali jsme s nimi za únor cca 50 000 průtů a to až do průměru 4cm a pořád jsou jako nové. K tomu jsme nakonec koupili jednoruční tyhle P90 Fiskars 111960 a stříhají luxusně - bohužel ale mají tvrdý doraz a tak po pár tisících střihů denně začala tátovi dost brnět ruka a přešel na ty úplně obyč za sto Kč. Nakonec se stejně musel naučit stříhat druhou rukou a já stříhal těmito fiskarsy a ruka brní taky, že nemůžu ani telefonovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 22.4.2013 11:59

mě teleskopické z Lidlu praskly po záruce a ani jsem k tomu nepotřeboval velkou sílu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika