Fiskars



host - 35.235 (?)
3.6.2008 21:52

Nevím, jestli jste to zaregistroval, ale ta sekera se jen tak trochu zakousne, pak se jakoby smekne a tím ten špalek rozevře. Já jsem si nejdřív všiml jen té pneumatiky, ale dál v těch videích je ta sekera vidět podrobně a vypadá to rozhodně zajímavě.

No ale ty špalky měl pěkně navybírané, o tom není pochyb :-)

Slávek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
      
host - 17.78 (?), 29.10.2007 20:14

Tak som si hlavne na základe tu uvedených skúseností obstaral Fiskars 2400. Rozhodoval som sa medzi 1500 a 2400, ale zvíťazila možnosť použiť ju aj na tlčenie po kline. Zatiaľ som nasekal len pár špalkov, ale som veľmi spokojný. A stála len niečo nad 2100 Sk aj s dobierkou.
JARO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lojza - (7) - 42.118 (?), 18.11.2007 12:47
Neni co resit.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lojza - (7) - 42.118 (?), 18.11.2007 12:54
Takovyhle zasek ze strany neudelate ze zadnou F..., ale je fakt, ze ja zase s touhle nedokazi štípat. Zalezi hodne na konstrukci a k cemu je urcena.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.31 (?), 18.11.2007 13:45
Je rok 2007.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.235 (?), 18.11.2007 19:06
Jo, je rok 2007, ale je i sranda, kdyz nad remeslnou praci obcas neco jako F. Utre nudli jako jeden muj znamej, ktery si ji vzal do lesa se mnou a rekl, ze by take rad privezl takove drivi (soušky 20 m velke ), jake vozim ja... nebudu rikat, jak dopadl a to mel do nebe vychvalovanou f... bylo mi ho lito, tak jsem mu pujcil svoji nez jsem se vynesl kladu do svahu. Sme se stridali.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 19.11.2007 7:26

Že je rok 2007 byla reakce na to foto, na krácení kmene se už dnes většinou používá pila a někdy dokonce motorová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.122 (?), 19.11.2007 19:39
No, moje reakce byla jen na sekery a ne na techniku... jen jsem podotkl, ze na vse se F. nehodi, ze jsou i jine sekery.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.92 (?), 17.4.2008 15:03

Mám také takovou zkušenost... sekery F. jsou dobré pro lidi, kteří s tímto nástrojem příliš často nepracují a ani moc neumí... ze začátku jsem po F také touži a asi 7 let ji považoval za vrchol, ale poslední 4 roky tomu tak už není. Pokud se do sekery dokážete už trochu opřít, tak je Fiskars skoro nebezpečná, protože má nevhodně rozloženou váhu a umístěné těžiště, práce s ní jde o poznání pomaleji než s pořádnou sekerou(Kanadskou si budu pořizovat). Pokud bych mluvil o štípacích, tak ty jsou na tom trochu lépe, ale pořádná sekera, nebo kalač je lepší.

Je to dáno tím, že F je určena k sekání do živého a asi převážně smrkového dřeva(Švédsko). Ale většina lidí u nás jí má na zpracovávání topného dřeva, tedy suchého a v tom je další problém. Navíc si myslím, že to co je od fiskars nabízeno je málé hoby nářadí... dřevorubec by si ho do lesa nevzal(jsou moc malé a lehké)

Nakonec jako bezúržbová sekera s dlouhou zárukou je pro chataře asi vhodná, ale opravdu se nehodí na suché dřevo-alespoň jaké mám já zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 3.6.2008 20:03

Asi neumím štípat. Taky mívám ve dřevě suky, takové tam ten Fin neměl. Sekera se mi zasekne musím ji otočit a bušit do špalku opakovaně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.235 (?), 3.6.2008 21:52

Nevím, jestli jste to zaregistroval, ale ta sekera se jen tak trochu zakousne, pak se jakoby smekne a tím ten špalek rozevře. Já jsem si nejdřív všiml jen té pneumatiky, ale dál v těch videích je ta sekera vidět podrobně a vypadá to rozhodně zajímavě.

No ale ty špalky měl pěkně navybírané, o tom není pochyb :-)

Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika