Fiskars



host - 120.10 (?)
19.6.2007 6:45

A kolik metrů dřeva za rok tou metodou našich předků uděláš?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 3.50 (?), 25.4.2007 4:16
sklo laminatova vlakna,dobra kravina.ja bych rekl polimer.to je ta hmota z ktere se delaji pistole treba v rakousku.nic pevnejsiho neni.a cina ze nekvalitni? to bejvavalo,uz zacina vystrkovat pekne ruzky.jako u pistole 1911 tam prevalcolali dobre ameriku pekne je poslali do zadni casti tela.noa bych se vratil zpet.kazda sekyra je vyrobena na neco jineho nektera na stipani,nektera na trhani polen a nektera treba na kaceni a nektera treba na H.... .to zalezi jak je kdo narocny a na co ji vyuzije.ja chodim treba do lesa kacet a nenapadlo by me vzit si pilu,ja to udelam pro zdravi a jsem rad ze to udelam jako nasi predkove a vim,ze zadnou z Fiskars bych to nedelal i presto,ze maji treba dobry material a i presto ze jsou mozna neznicitelne.koupil jsem na nameti bratri synku sekeru(spis polotovar)takovou tu kanadskou,dal jsem ji k nasemu kovari prekovat ,prekalit a pak doma jeste odlestit ostri.udelal nove topurko (z agatu)noa reknu,ze ted mam to co jsem chtel 80let stary smrk prumer pres40cm dokazi porazit za necelych 30min.ukazte nmi to nekdo s Fiskars.jen jsem chtel napsat ze vse co se zde pise o tom jak je nej ,nemusi byt vzdycky nej vsude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.4.2007 10:31
Ačkoli sám Fiskarsku používám, soumyslím si to, co Vy. Na jiném místě fóra jsem popsal  kvalitu sekery vykuté od kováře, příspěvek ovšem sklidil  nesouhlas. Problémem je nedostatek kovářů, jinak by to měl pan Fiskars u nás mnohem těžší - anebo by musel snížit cenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.232 (?), 15.6.2007 15:49
no, dal jsem sem uz jeden clanek a to srovnavani Kanadske sekery a sekery Fiskars. jenze se nekomu asi nelibil a tak tady neni. ja zato nemohu, jak to dopadlo. jen jsem tvrdil, ze kdyz jsem v lese porazil 80 Let stary smrk s tou oboustranou bylo to lepsi nez s tim siditkem a ze na kazdou praci je jina sekera. no na stromy se "F" nehodi a to zadna. to ze tu Kanadskou jsem koupil na namesti Bratri Synku je take pravda a to ze jsem si ji nechal upravit u kovare (vykovat,aby byla hladova a prekalit - odlesteni jsem si uz udelal sam) to je take pravda. nove topurko z agatu jsem zvladk sam a nakupka byla 400 kc. jinak se s ni mohu holit - skousel jsem ji na stehne - jo, bere i chlupy. "F" bych nechtel. jinak fotky z prace mam na www.libimseti.cz uzivatel - zarezavac a tam jsou z lesa to bych chtel videt kdo tohle udela s "F" :-)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.158 (?), 17.6.2007 22:47
Myslím si, že dneska málokdo potřebuje sekeru na kácení stromů. A jako náhrada za vysloužilé sekery a pantoky jsou Fiskarsky velmi dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.81 (?), 18.6.2007 23:18
Ja si rad dokazuji, ze sem stejne dobrej jako nasi predkove a ze to co dokazali oni se sekerou, dokazi i ja to s fiskars nedokazi ani nahodou a s benzinkou? Nezlobte se, ja nejsem zadnej tezar. Ja to delam rad pro zabavu, pro radost z pohybu, abych nedopadl, jako vetsina hamburgracu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.10 (?), 19.6.2007 6:45

A kolik metrů dřeva za rok tou metodou našich předků uděláš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.188 (?), 19.6.2007 19:33
Ja to nedelam pro tezbu, ale jako odvaz. Neco jako pro zdravi. Stranovy pohyb je vynikajici na boky a zvrchu je idealni jako pro ventilaci a co by si clovek mohl vice prat, kdyz je na zdravem vzduchu. Tohle z zadnou motorovkou neproziji. Jinak muj vykon je asi 0,5m3 za 2 hod. i s vynesenim do 50m do svahu. Skvele. Uz nejsem nejmladsi je mi pres 40, ale tenhle pohyb me bere a to drivi? Nekdy si ho vezmu a nekdy ho tam necham lezet pro nekoho jineho, me o to nejde kolik vytezim. Pokusim se vam sem dat i foto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lojza - (7), 19.6.2007 19:49
no,tak snad to pujde
mi to nebere
mi to nebere
jo to je šrumec :-)))
jo to je šrumec :-)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.188 (?), 19.6.2007 20:23
tak na tohle se zadna Fiskars nehodi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 19.6.2007 21:07
Kruci, to je škoda. Já bych někoho takového potřeboval. Mohl by vynášet, kdy by chtěl. Mě by to hodně pomohlo. Já na toto už nemám čas, někdy je toho vynášení nad hlavu :))).  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika