Vytěsnění válců na benzínové pile



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 191.186 (?) 
24.1.2014 17:49

Je to ztráta času, nikomu nic nenutím. O rýhách jsem se nezmiňoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.1.2014 19:41

Lít tam s olejem můžete cokoliv. Pokud to bude něco slepovat, tak pístní kroužky, pokud nic, tak se to v lepším případě nedozvíte a v horším skončíte u varianty 1 = výměna pístu i kroužků a dle materiálu válce výbrus nebo nový válec.

Metalická zrnka co projdou filtrem 4taktního motoru máte ve vyjetém oleji a jen vrazi pil si to vrazí do benzínu místo TSF (a lepšího).

Asi nejlepší cesta je používat od začátku co nejkvalitnější olej a pravidelně čistit filtr vzduchu. Co Vám asi může poškrábat válec, když se tam dostane jen to co tam patří a ve správném množství?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.138 (?), 24.1.2014 19:53

yesZlatá slova.Do kamene vytesat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.1.2014 20:24

... to podtržený jsem nevymyslel, to jsou slova RadkaB co mi servisuje pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.130 (?), 24.1.2014 22:54

Mněl jsem na pile vyšlahany válec - kamarád mi poradil Lubrifilm do válce, jak píšou navrchu. Dal jsem to, komprese se zvíšila, pila jede jako brus. Takže něco na tom bude.Chitráci, co radí a neskusily, neradí dobře. Jinak je dobrý do benzínu Militek - umožní lepší klouzání kroušků a pístu a zabrání zadření. Ke karbecu se dá koupit magneto - dá se na hadičku s benzínem a snižuje spotřebu (polarizuje molekuli, aby se líp spaloval benzín). Na nádršku tak pořežete víc kubíků. Nenechte se zviklat rozumbrady a opravte si pilu levně a sám!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.1.2014 23:05

dotaz.

u pily jste měřil kompresi manometrem, nebo se jen zvýšil startovací odpor podle kterého laikové posuzují míru ztráty komprese?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.130 (?), 24.1.2014 23:22

Namometr jsme neměly, máme jen na autokola a ten foukal kompres ven, nepasuje dirkou.Ale kamarád zkoušel držet za trhák a pila předtím klouzala dolů, špatně chytala a chcípala. po Lubrifilmu se to znatelně zlepšilo, užž tak neklouzala a nechcípala. Pila Poulan 2550, USA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 25.1.2014 13:39

Čekat zázraky od přípravků jako Lubrifilm je prostě naivita, vyběhaný motor nezrepasují. Ke skeptickému postoji mě vede nejen skutečnost, že Actex S.A., vlastník ochranné známky Lubrifilmu, je od června 2011 v likvidaci a jako předmět činnosti měl v rejstříku uveden mj. obchod s oděvy a textilem, obuví, hračkami, kosmetikou, počítači a hodinkami, ale hlavně absence jakýchkoliv věrohodných testů nebo zkoušek a vysvětlení principu, na základě něhož mají atomizované částečky kovu natolik rozvinutou autonomní inteligenci, aby poznaly, která trhlina a rýha je ta špatná (a je nutno ji zacelit) a která je naopak funkční (a je nutno se jí vyhnout). Nakousnul to už pan Standa V. - u spár pro kroužky se částečky neusadí, aby je neznehybnily, zato rýhu ve stěně válce vyplní? Co vačky, vodítka ventilů, ložiska na klice, atd.? Ve válci to potřebuje tlak a vysokou teplotu, v převodovce stačí tlak? Nezlobte se, to mi hlava nebere. Vyzkoušel jsem, nepřesvědčilo mne to a víc už nemusím. Tolik moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.138 (?), 25.1.2014 13:46

Ke karbecu se dá koupit magneto - dá se na hadičku s benzínem a snižuje spotřebu (polarizuje molekuli, aby se líp spaloval benzín)laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 25.1.2014 14:02

Nesmějte se, pán asi myslel tohle (další trhák jako od Horsta Fuchse).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika