Stihl ms 390



Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 252.104 (?)
8.2.2014 11:17

Ono na kľuke je ihličkové ložisko na spojení kľuka- ojnica.Veľké stroje za normálnych okolností s týmto ihličkovým ložiskom problém nemajú. Občas sa s týmto problémom stretnem u malých krovinorezoch.Ale nepamätám sa na to že by niekto túto poruchu mal 2x.

    Samozrejme čstejšie sa s touto poruchou stretávam ako následok zadretia stroja.Ale to je uz iná debata.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 123.33 (?), 24.2.2010 18:32

ale je otazka ktera je spolehlivejsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.152 (?), 7.2.2014 19:25

Zdravim. Ktoru by ste poradili do tazby. MS 362, MS 440, MS 441 alebo MS 461. Dakujem za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 7.2.2014 20:11

Po mých osobních, bohužel špatných zkušenostech s pilami Stihl 044 a MS 440,bych koupil MS 362. 

V obouch případech se mě na klice krátce po záruční době zlomilo jehlové ložisko a střepiny mě vylágrovaly válec a píst. Oprava- skoro polovina ceny nové pily. Ve druhém případě jsem pilu prodal na náhradní díly a ani jsem ji nenechal opravit a koupil jsem novou pilu Jonsered, později Husqvarny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 170.110 (?), 7.2.2014 21:45

Trochu off - topic, Roman neviete prečo sa Vám to stalo 2x po sebe.Táto závada je na veľkých profi strojoch pomerne vzácna a to že by sa to stalo niekomu 2x mi pripadá neuveriteľné. Neberte to ako provokáciu, len ma to zaujíma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.43 (?), 7.2.2014 22:05
Podobnou závadu jsem viděl na 046, poškodil se válec, píst, ložisko na klice, pila se neopravovala, těsně po záruce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 7.2.2014 22:17

První závada se mi stala na 044 někdy v r. 1997. Tehdy mě v servisu bylo řečeno, že se to stává, protože ložiska jsou zapouzdřená a naplněná továrním tukem. Tuk se vymaže a dochází k přidření. Při opravě nová ložiska odpouzdřili a pila mi držela šest let. Prodal jsem ji a koupil MS 440.

Ve druhém případě se mi stalo to samé po sedmi měsících používání pily. Tehdy byla záruka pro OSVČ pouze šest měsíců a pro běžné uživatele rok. Měl jsem smůlu. Oprava vč. práce cca 7500Kč. Pilu jsem raději prodal na ND a přešel ke Švédům, kde se mi nic podobného nestalo a poruchovost jsem měl minimální. 

Netěžil jsem žádné buchary, většinou šlo o mýtní výběry a probírky. Mýťáky a polomy jsem dělal občas. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.173 (?), 8.2.2014 10:10

Zdravím Romane, bylo by dobré zveřejnit místo servisu, kde Vám "nakukali" takové nesmysly. Žádná zapouzdřená ložiska s tukovou náplní zde nejsou a natož jehlová. Ovšem ale stane se, že plastové klece v ložiscích klikovky se vinou přehřátí poškodí a neudrží kuličky ve stanoveném rozložení po obvodu ložiska. Toto se potom rozpadne a jeho součásti poškodí i válec s pístem. Tato závada je ale zaviněna nadměrným přehřátím v místě klikové skříně, buď málo oleje ve směsi, nebo přetáčení motoru při řezání tupým řetězem. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 8.2.2014 10:51
Ložiska jsou mazaná směsí, stačí vidět pilu zevnitř, ta 046 byla v těžbě v Rakousku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 252.104 (?), 8.2.2014 11:17

Ono na kľuke je ihličkové ložisko na spojení kľuka- ojnica.Veľké stroje za normálnych okolností s týmto ihličkovým ložiskom problém nemajú. Občas sa s týmto problémom stretnem u malých krovinorezoch.Ale nepamätám sa na to že by niekto túto poruchu mal 2x.

    Samozrejme čstejšie sa s touto poruchou stretávam ako následok zadretia stroja.Ale to je uz iná debata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.120 (?), 8.2.2014 13:28
Toto je of top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika