Stihl, Dolmar, Solo, Husqvarna



Stránky: 1,  2,  3   
host - 156.208 (?) 
17.3.2009 11:37, zobrazeno: 19639x

Dobrý den Potřeboval bych poradit o koupy pily.Chci ji používat na palivové dříví dub, buk ale i na domácí kutilství. Mám skušenosti s Stihl MS230. Je dobrá na to kutilství a teseřství ale zdá se mi slabá na to palivové dřevo které je z tvrdého dřeva a má průměr do 50cm.  Ročně plánuji pořezat asi 20m.dřeva. Poradte mi prosím jako pilu a jaké značky mi doporučujete a jak silnou.

děkuji za radu: Zdeněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.3.2009 11:51

Projděte si ty uvedené výrobce a výkony - ceny pil. Potom uveďte co se Vám zamlouvá a z toho lze potom vybrat nejvhodnější modely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.208 (?), 17.3.2009 20:23

Uvažuji o Stihl MS 230, MS250 Husqvarna 350, 445 Dolmar PS-460, PS-500 a SOLO 646, 652. Dík

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.3.2009 21:25

Z tohoto výběru jsou na tom nejlépe PS 500 a SOLO 652. Modely PS460 a 646 jsou jejich slabšími variantami. Osobně bych vybíral mezi těmito pilami, které jsou farm. MS 230 a MS 250 jsou hobby pily, H 350 je po technické stránce -hlavně plastový spodní díl klikové skříně - horší, H 445 je nový model, který má tzv. předvýplach, což je zatím hodnoceno samotnými prodejci s rozpaky. Proto se zaměřím na PS 500 a Solo 652. Tím samozřejmě nevylučuji, že můžete vybírat ze všech uvedených pil, ale ty jsou již vždy v něčem horší. Předností SOLO 652 je to, že se jedná o nový model, který má bohatou výbavu. Má např. dekompresní ventil, regulovatelné čerpadlo, primer, otočené řetězové kolo pro snadnou obsluhu a údržbu, snadný přístup ke vzduchovému filtru, boční napínání. Díky tzv. malé klikové skříni, která je v plastovém skeletu má tato pila i velmi příznivou hmotnost 4,7kg. Výhodou PS 500 je přímé odvození od profi řady, tzn., že je k dispozici technika profi s nižším výkonem. Další předností je vyšší kroutící moment 2,9 Nm proti 2,6 Nm 652. Také vibrace jsou znatelně nižší u PS 500. Nevýhodou PS 500 je vyšší hmotnost, neboť pila má kovovou skříň včetně olejové nádržky. Dost předností je společných - zejména ty uživatelské, ale primer a dekompresor PS 500 nemá. Při určení pořadí těchto pil bych využil nové kategorie - tzv.lehké farmářské třídy, kam bych zařadil SOLO 652 a zde by byla první tato pila. Při zařazení do klasické farm třídy bych díky robustnosti, vyššímu kroutícímu momentu a nižším vibracím bych dal na první místo PS 500. Spotřeba je u obou pil srovnatelná. Co je Vám bližší a víc korensponduje s vašimi požadavky musíte posoudit sám.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.4 (?), 18.3.2009 11:48

Pane Zdeňku, v první ředě mi není jasné, proč když sám píšete, že máte MS230 (obsah 45ccm) a chcete silnější pilu, dáte do výběru pily o pouhých 5ccm silnější? (Možná jste také mohl uvést kolik do toho chcete investovat.) Osobně bych vám doporučil, když už chcete zvýšit výkonnost svého „vozového parku“, jít alespoň do pil okolo 60ccm, a to i vzhledem k tomu tvrdému dřevu. Navíc vámi navrhovaná H445 je o stejném obsahu jako vámi vlastněná MS 230. A co se týče X-torq motoru (před výplach) zatím jsem se s rozpaky nesetkal. Možná, že je mají prodejci, kteří mají zásoby starých typů bez motorů s před výplachem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.208 (?), 18.3.2009 12:31

Já jsem psal že mám zkušenosti s MS230 a ne že ji vlastním: Já žádnou pilu nemám. Psal jsem aby mi někdo poradil jaká by byla ideální pro mě.

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.3.2009 12:53

Snad nám nechcete tvrdit(50.4), že nová řada farm HQ byla odbornou veřejností (servisy a prodejci)přijata a hodnocena kladně. Zatím jsem ani jednoho takového nepotkal. Někteří raději nabízejí starý model H55, aby zákazník neodešel ke konkurenci. Jonsered a jejich prodejci to stejné. Já osobně jsem čekal úroveň hodnou HQ.  Ale tohle jsou pily, které spalováním benzínu splňují emise. Jinak na těch pilách není nic lepšího, ale naopak složitějšího proti předchozím modelům, ještě vibrace, ale zase vyšší hmotností se obsluha unaví jinak. Posledně jste se podepsal Anonym, potom Mirek, potom Panský, tak nevím, ale na mě moc důvěryhodně nepůsobíte.  Ale k dotazu nyní bych doporučil se s pilami, které máte v užším výběru seznámit osobně. Dost podstatný je dojem z provedení a obsluhy. Také není zanedbatelné, jak se Vám bude pila držet, jak padne do ruky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 18.3.2009 12:58

Ja myslím že by ste mohol byť docela spokojný s Dolmarom PS-5000D a tiež so Solom 651. Pomer váha - výkon je u oboch veľmi dobrý. Konštrukcia na úrovni súčasnosti s hociktorou z týchto dvoch by bola pre vás práca potešením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 18.3.2009 15:02

Pokud to bude spíš silnější dřevo, tak teď jde v ČR sehnat PS 6400 HS pod 13000,- za ty prachy asi není co řešit... Nebo 7900 HS za 17000,-  (to už je ale na hobby pižlání trochu silnější kafe :-) Sice tipuju, že to bude nějaký výprodej starých zásob (??), ale i tak to je super cena...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.4 (?), 18.3.2009 16:18

Tak to se omlouvám, ale přišlo mi logické, že když s ní máte zkušenosti, že jí máte. To ale nemění nic na tom, že vám na palivovédřevo přijde slabá a chcete silnější pilu, ani na mém doporučení vzít pilu alespoň o 10ccm výkonější. A stále nevíme jak moc do ní chcete investovat, protože i s těmi 45ccm se to dá rozřezat také, otázka je jak rychle a pohodlně to zvládnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika