Prve moje skusenosti s Dolmar 4600s



host - 227.66 (?)
26.8.2008 13:22

Take bych mel zajem o LPX, ale nevidel jsem ho jeste v nabidce, co stoji? Ptal jsem ve Stihlu na RSC, ale oni nevedou silu clanku 1,5 tak ze zbyva Oregon. Mam potize s reznym vykonem PS5000 v silnem dreve tak 15% navic by se hodilo. Tomu prodavaci v HQ se nedivte vsichni si hrajou na odborniky ale nevi nic, nekdy mam pocit jestli lidi okolo drobne mechanizace maji vubec ukoncene vzdelani, ale sebeduvera jim teda nechybi. Lepsi je nacist a delat si vse sam. Proste hloupy vsechno vi chytry se pta.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 90.168 (?), 25.8.2008 10:11

Revoluce v řezných úhlech? To je zajímavé. Něco se vyvíjí desítky let, a pak to někdo udělá úplně jinak. Je materiál zubu stejný? Netupí se to?   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 26.8.2008 0:23

Netupí se to nijak víc než původní břit, je to změna geometrie a řeknu teď kacířskou věc. Nikde prosím nezveřejňovat! Brousím úhlem 55 stupňů už několik let, po zapomenutém nastavení brusky od omezovacích zubů. Kotouče totiž dělám obrusovým kamenem ze starých brusných. Spěchal jsem ráno do lesa a zjistil, že mi někdo přez noc ztupil ten nasazený řetěz na pile. Dodnes jsem nepřišel na to kdo to byl, já určitě ne! Rychle na brusku, nabrousit a hurá makat. První strom a ejhle ono to řeže nějak líp,  lehčeji. Hobík to tak snadno nepozná, ale těžař, tedy aspoň po tolika letech už cítí každou změnu. Při nalévání a kontrole pily jsem zjistil nějak ostřejší břit, kácel jsem smrk, tak jsem tomu moc nevěnoval pozornost. Po příchodu domů jsem šel do dílny, že nabrousím řetězy zákazníků, aby byly odpoledne připravené. Kouknu na brusku a já tam měl tak 53-54 stupňů! Nechal jsem to tak a nejednou se začali chlapi ptát co jsem s tím řetězem udělal, že to nějak líp řeže.  Nedalo mi to, vzal jsem nový řetěz Stihl RS a dal ho tam, kotouč sednul do brusu jak do peřiny! Tyto řetězy mají sklon 55st. dávno. Nové z fabriky!  Zub má jiné složení materiálu a je odolnější při zachycení nečistot. Ještě řada X převzala od Stihlu odskok spodní hrany pod zadním čepem řez. zubu výše, pro snížení vibrací a taková MS 361 s řetězem RSC (C znamená Comfort), to je pohádka, při porovnání se starou 041AV to je jak Major s John Deerem.  Označení Stihl - RMC, RSC označení Oregon - LPX, BPX.  Pro Gl. : ani materiál spoj. článků není stejný a mám jen dobré zkušenosti! Dnes, při stejné hmotě, o jeden strom více na nádrž.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 26.8.2008 11:51

jj, takhle vznikají vynálezy :-)

Dneska jsem se byl mrkhout na Oregon LPX - chlapík v HQ mi tvrdil, že úhly jsou stejné jako klasika, přitom rozdíl je jasně vidět už z dálky od oka :-D   To je běs... A tohle radí zákazníkům :-(   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.66 (?), 26.8.2008 13:22

Take bych mel zajem o LPX, ale nevidel jsem ho jeste v nabidce, co stoji? Ptal jsem ve Stihlu na RSC, ale oni nevedou silu clanku 1,5 tak ze zbyva Oregon. Mam potize s reznym vykonem PS5000 v silnem dreve tak 15% navic by se hodilo. Tomu prodavaci v HQ se nedivte vsichni si hrajou na odborniky ale nevi nic, nekdy mam pocit jestli lidi okolo drobne mechanizace maji vubec ukoncene vzdelani, ale sebeduvera jim teda nechybi. Lepsi je nacist a delat si vse sam. Proste hloupy vsechno vi chytry se pta.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 26.8.2008 20:29

Mám na vás jednu velkou prosbu! Již nikdy zde nepište o vzdělání, nebo odbornosti "lidí od malé mechanizace". Děkuji. Živím se touto mechanizací od roku 77 a dost mne to uráží, když někdo napíše takové věci. Buďte konkrétní a všichni ostatní také. Za sebe vás prosím, pokud narazíte na značkového prodejce STIHL, který tvrdí, že nevedou řetěz 1,5 RSC, napište na webu STIHL.cz, e-mail co mají za ekzota v prodejní síti! Já nedostávám zboží, protože jsme zavřeli obchod, neboť za 1) dovozce podporoval druhého dealera, který prodával vedle sebe STIHL a WERCO, případně i čínu, za 2) majitel objektu měl každý půl rok vyšší a vyšší nároky na nájem (asi jak mu dospívala dcera). Bylo mi z centrály řečeno, že když nemám krám, nemůžu dostávat zboží přímo a sami vidíte co jsou to občas za teleta! Dost vzteku! STIHL vyrábí a dodává na náš trh veškeré rozměry řetězů a poslední dobou začal opět používat i rozměr 1/4"!  Ty plakáty na Oregon LPX a BPX jsou i v českém provedení, dával jsem sem odkazy, nevím kde se ztratili, ale asi to bude stejný případ jako Metaltec od pana J.S.!  Servisák HQ, který nabrousí X řadu úhlem 60 supňů také patří zpět do JZD a ne do značkového servisu!

Už končím rozohnil jsem se až moc. Omluva.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 26.8.2008 20:41

Radku, dovolil bych si Vas jen upozornit, ze v mem prispevku v tomhle vlakne mate odkazy na reklamni plakaty BPX/LPX v cestine, takze muzete pouzit i ty. Teprve potom co jsem ten prispevek pridal jsem se kouknul na Agroles Oregon a tam si vsimnul, ze maji ty same plakaty okopirovane a ulozene na svem webu. Ja jsem to vzal primo z EMEA zastoupeni Oregonu, takze se nedejte zmast.be domenou. :-)

Preji pekny den, Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 26.8.2008 21:03

Díky Karle, já mám přímé zastoupení Oregonu, takže ty letáky držím v ruce. Po tom co napsal J.S. v jiném vláknu už vím kde skončili mé odkazy!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 26.8.2008 21:07

Karle, ta má plamenná řeč nebyla pro vás, ale pro 227.66, nějak divně ty příspěvky skáčou!?

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 26.8.2008 13:28

Par letacku:
www.oregonchain.be/oregonisblue/page1/BPX_chain_CS.pdf

www.oregonchain.be/oregonisblue/page1/LPX_chain_CS.pdf

a tady jsou videa:

BPX: www.oregonchain.be/oregonisblue/index.html

a LPX: www.oregonchain.be/oregonisblue/page0/page0.html

Preji pekny den, Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 26.8.2008 13:43

Takže jak to zde čtu, pokud si někdo nechá nabrousit ten "modrý" oregon, má dost velkou šanci, že mu to nabrousí "po staru". Pak se ptám - přestane být tento řetěz výkonným a stane se z něho obyč nebo jak to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika