lehká pila



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 229.91 (?) 
8.1.2008 13:36

Asi jsem to měl jinak formulovat a dodatečně uvedu, je to muj subjektivní názor. Ale neodpustím si poznámku, ono je duležitější než jakýkoliv nejnovější model pily, vztah práci, usilí a mit v hlavě mozek. Za tu dlouhou dobu co dělám pro les, toto většině lidí chybělo. Ani zlatá pila to nevytrhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 236.74 (?), 28.2.2008 16:10

Dobrý den, kolik jste s ms 180 tak řezal najednou. Děkuji.IT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 106.2 (?), 28.2.2008 21:26

Myslíte v lese, alebo doma na dvore? Nuž v lese sa občas zadarilo že aj 8hod. samozrejme s prestávkami, kým som neminul 1,5l paliva. To bola norma. To bolo ale iba vtedy keď ma naháňal termín alebo zákazníci.Normálne mi stačí 5hod. na to aby som si vybil prebytočnú energiu určenú na jeden deň. A doma podľa pracovného nadšenia a kvality dobrého domáceho obeda, preloženého kávičkou. Priemerne tak odhadom 3 - 4 metre aj s poštiepaním na špalky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.19 (?), 20.8.2008 18:48

Já bych se Vás chtěl zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s lehkou pilou s horním úchopem typu Stihl MS 192 T anebo Husqarna 334 T. Jak se s tím pracuje a zdali s tím lze dělat též v prořezávce.

Mám pilu Husqarna 257 ale je to pila spíš na těžbu. Na lehčí práci v lese a zahradě je zbytečně těžká a když ji máte nosit někam do kopce dost se pronese. Tak si chci koupit k tomu něco menšího, cenu neřeším.

Chtěl bych s tím občas vyvětvit nějakou haluz ale taky shodit strom do 30 cm (na větší bych vzal HQ257), pak dřevo nazkracovat aby se mi vešlo do vozíku za auto. Prostě takovou univerzální běžnou práci na zahradě a kolem kousku selského lesa. Tak jestli je pila s horním úchopem na to vhodná. Líbí se mi na ní ta nízká váha anebo jestli koupit MS180 či HQ136? S těžkou HQ257 mne zbytečně dělat už nebaví, ta má opodstatnění při práci s hrubým dřevem.

HQ 257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 20.8.2008 19:13

Já bych řekl, že lepší bude lehká pila s klasickým úchopem, jako Dolmarista bych nadhodil PS-3410 TLC, Stihl 180, 181. HQ bych se asi vyhnul - plastů až moc...    V ruce jsem měl jen Stihl 180, tak můj názor berte jako plácnutí teoretika ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 21.8.2008 15:58

STIHL 192 T na tuto práci nedoporučuji, je to pila určená opravdu jen na stromovou chirurgii a prodejce, pokud půjdete koupit novou, by vám ji ani neměl prodat. Prodejci STIHL dostali instrukci k 192T a 200T, neprodávat zákazníkům bez kvalifikačního osvědčení pro stromovou chirurgii. Nechápu osobně proč, kdž si vzpomenu na legendární Hom. XL, XL2, 200! Osobně ji vlastním a používám skutečně jen na laně. Vyvětvování a frézování je s ní pohádka, po ukončení práce se spustí na závěs a je kdykoli dosažitelná a nepřekáží.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 21.8.2008 16:18
MS192 se dělá i ve variantě s klasickou rukojetí. H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 21.8.2008 17:29

Doufám, že neuvažujete o pile na lehké lesní práce s krátkou - top handle - rukojetí. Ty byly kdysi používány, možná ještě něco teď dobíhá, ale jinak bych jednoznačně volil klasické rozteče i vyvážení. V poslední době je k dispozici několik typů pil, které byly upraveny ze speciálních pil. Má je v nabídce např. Hq, Dolmar, Stihl. Výhodou těchto pil je profesionální konstrukce ve většině případů a velmi snadná ovladatelnost, nízká hmotnost. Proti dřívějším typům s ležatým válcem jsou podstatně lépe přístupné z hlediska údržby, mají nízké vibrace a všechny přednosti velkých pil. Např. zmiňovaná PS3410 má přesně regulovatelné čerpadlo, snadný start a další technické přednosti lze zjistit z popisu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.19 (?), 21.8.2008 22:51

Proč tuto pilu neužívat na lehké práce?

Kouknul jsem se na internetu na popis a foto Dolmar PS-3410

To je ono. Kdybych neměl Dolmar servis tolik z ruky , tak bych uvažoval o koupi. Na těžkou práci mám HQ257 a na lehkou práci bych chtěl nějakou lehkou pilu ať se nemusím tahat všude s tou dvěstapadesátsedmičkou i když je to dobrá pila ale opravdu tak do těžby a na hrubé stromy.

Lehká práce: nadělat dřeva do vozíku do průměru 30 cm ale nejraděj mám 15 cm průměry(nemusí se štípat), taky nějaká ta stromová chirurgie. Sundat větev na jabloni ale taky stromy na dřevo se mají vyvětvovat. Speciální vyvětvovací pilu nemám chuť kupovat a tak alespoň kam dosáhnu ze země anebo ze štokrlete pilou s klasickým nebo horním úchopem. Vyvětvoval jsem už taky s tou svou HQ257 ale je to o hubu. Na vyvětvování je to pila opravdu těžká.

A taky by mne zajímalo, která pila je vůbec nejlehčí ze všech pil? Nemyslím jen ty známých značek. Myslím jako běžně dostupné pily na našem trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 21.8.2008 23:00

To není ona. 3410 TH má jen horní rukojeť.

Mám na mysli Dolmar 3410 TLC (3,2 kg), nebo 3410 (3,5 kg), obě mají i zadní rukojeť.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika