lehká pila



host - 80.111 (?)
5.9.2008 15:30

Aku-šroubovák mám dvoj rychlostní Alpha-Tools ASE 18-2 G s plynulou regulací otáček a mám s ním velice dobré zkušenosti i co se týče výdrže baterii.  Nepochybuji o tom,  že je minimálně rovnocenný s Makitou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 132.19 (?), 4.9.2008 12:54

Tak to nevím co znamená prodloužit pila tak, že baterie jsou na konci nástavce???   Jeden postřeh ale mám. Právě jsem si povšimnul jedné věci.

Pila DolmarAS1212LGE, 12V DÉLKA LIŠTY 11,5 cm cena 9990 Kč a naproti tomu pila WS 18V, délka lišty 30 cm za 1990 Kč.

S lištou délky 11,5 cm lze uřezat tak opravdu nějakou slabší větev na stromě. Dle mého názoru 12V instalace větší lištu ani neutáhne. 18V od WS už je lepší ale taky píšou, že délku lišty není dobré plně využívat ale 6V rozdíl už patrně bude poznat a což navíc rozdíl cenový.

Dle mého názoru tyhle pilky mají obecný problém v akumulátorech, což by částečně řešil alternativní zdroj energie. Například 12V/38 Ah akumulátor ve schránce zavěšené na rameni. Prostě vývoj těchto pil je zatím v plenkách. a proto přejděme na další možnost.

Vyvětvovací nástavce ke křovinořezu a vyvětvovací pily. Ale o tom asi zavést samostatné téma?

HQ257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 4.9.2008 15:17

Výkon motoru s provozním napětím až tak nesouvisí ;-) Asi jediná výhoda aku pily je to řešení "pila na klacku a baterky dole". 12V by takhle měla jít připojit i na klasickou autobaterii... Další výhoda je hlučnost bez smradu, ale tím to končí Pro ostatní použití bych volil určitě lehkou benzínovou...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 4.9.2008 15:38

Napětí samo není kritické, důležitá je tvrdost zdroje a kapacita baterií, a samozřejmě energitická ekonomičnost pohonu zařízení.

Naopak - levní výrobci často používají bateriové skládačky poskládané z horších baterií (často v podstatě standardních baterií) a výsledkem je zdroj s vyšším napětím a někdy vylhanou kapacitou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.9.2008 17:14

Souhlasím, další finta je právě ta délka lišty. Vsadím se, že akumulátory na Dolmaru jsou podstatně kvalitnější, přesto tam dali krátkou lištu, aby to motor stíhal a dalo se tomu říkat, že to řeže. Ještě vysvětlení k tomu prodloužení - místo baterie zacvaknete prodlužovací tyč, zajistíte a baterii dáte na konec - u rukou, nastavíte požadovanou výšku a řežete.  Je to rozšíření možností využití pily.Dám sem fotku pro představu. Ale levná aku pila to není.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.111 (?), 5.9.2008 2:35

Já tuhle neznačkovou pilu z prodejny TV produkt mám a obávám se, že by Dolmar v porovnání prohrál. Je to dáno především technicky. Je tam silnější motor, baterie 18 V, delší lišta přeřeže v extrému i 25 cm, další rozdíl asi bude v rychlejších otáčkách, tedy v rychlosti posunu řetězu. Zkoušel jsem porovnat rychlost řezu elektrické pily na síť a Aku-pily z TV produkt a byl jsem překvapený, že pila na síť (einhell) nebyla rychlejší při řezání stejného průměru. Jinak až ty baterie jednou zeslábnou, tak se dají přece repasovat a to dokonce na větší kapacitu než ty původní, protože vývoj jde neustále dopředu, tak že tu pilu rozhodně nevyhodím. Nabijení v lese mám vyřešené. Mám převodník  do auta z 12 V na 230 V a k tomu mi stačí originální nabíječka do sítě. Nicméně na profi práce v lese to asi nebude,  protože tam je požadavek na velké množství, výdrž a to asi bez benálu nepůjde, ale i přesto jako alternatíva je to velký krok dopředu v oblasti řetězových pil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.19 (?), 5.9.2008 7:25

OK. Já bych to praktikoval tak, že bych vozil s sebou obě pily. Na větší kácení a porcování Husqarnu 257 a aku pilu na občas něco ufiknutí, nějakou tu stromovou chirurgii a tak podobně. Nějakých osm řezů na akumulátor je však málo. Tohle by se muselo vyřešit.

Tak ještě popiš ten převodník 12/230V a pokud možno odkaz kde by ho bylo možno sehnat. A jakou má takový převodník k aku nabíječce spotřebu? Nevycucne mi to baterku v autě?

Dík. HQ257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.242 (?), 5.9.2008 7:59

Já bych tu aku nechtěl ani za zlatý prase.

Taky se podepíšu HQ365.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 11:15

Co by řezalo lépe a vydrželo déle, by se muselo porovnat. Ale moje zkušenosti s aku šroubovákem no name a Makitou jsou takové, že se to nedá srovnávat. Ty akumulátory jsou nesrovnatelné. Ale přesto je to někde jinde z pohledu srovnání s běžnými řetězovými pilami, to souhlasím. Třeba na krácení spadlých větví v lese pro důchodce, který to musí sekat na vozík, a je to pro něho vyčerpávající, ale opět když už, tak širší využití.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.111 (?), 5.9.2008 15:30

Aku-šroubovák mám dvoj rychlostní Alpha-Tools ASE 18-2 G s plynulou regulací otáček a mám s ním velice dobré zkušenosti i co se týče výdrže baterii.  Nepochybuji o tom,  že je minimálně rovnocenný s Makitou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 17:06

To fakt myslíte vážně, že srovnáváte Alpha tools s Makitou, navíc, že je to minimálně srovnatelné . Vyzkoušel jste vůbec dlouhodobě nějakou aku sadu od Makity.  V každém případě je to potom možnost pro profesionály, jak ušetřit. Je zajímavé, že právě oni a intenzívní uživatelé aku přístrojů odsuzují nízkou kvalitu levných aku přístrojů -zejména jejich baterií. Pokud to chcete těsně před skončením záruky vyreklamovat, tak je to jediná šance prodloužení životnosti, ale kde je délka výdrže, možnost zatížení a počet nabití s neměnným výkonem. Přesto, pokud jste spokojen, je to to hlavní, ale měl jsem možnost několikrát si to srovnat, to prostě nešlo.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika