Jaký karburátor k Husqvarna 36



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 86.228 (?) 
22.6.2023 14:51, zobrazeno: 621x

Na trhu je spoustu karburátorů, a já nevím, který koupit k Husqvarna 36. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 15.60 (?), 5.9.2023 8:56

Standardně (= z výroby) byly v těchto pilách osazeny karburátory Zama (číslo (třeba 93) je na karburátoru). Pokud byste sehnal priginál (je-li to vůbec ještě možné), bude to nejlepší volba. Ale jinak bych ho koupil někde u osvědčených prodejců (HS Parts, Kasumex,...) nebo v nejbližším servisu. Co je vlastně s tím karburátorem? On to není raketoplán, aby ho nebylo možné servisovat - pokud ho ovšem někdo nezničil mechanicky. Sadu těsnění je možné koupit na EBayi za pár korun a i tady je k sehnání. Jediný problém je se sítkem, které je umístěno pod zalisovaným mosazným víčkem a dostat to víčko ven není nejjednodušší (já to řešil vrutem s upilovanou špičkou, kdy se závity vrutu lehce zařízly do mosazi). To sítko je ukrutně husté a já jsem ho měl od benzinových přísad tak "zapatlané", že vypadalo jako kdyby ho někdo přetřel silikonovým tmelem. Vyčistění (ani varem, ani v ultrazvukové vaně) nezabralo - ale sítko je součástí sady těsnění, stejně jako jehly apod. S karburátorem je třeba zkontrolovat malou krátkou hadičku, která slouží k přívodu podtlaku k čerpadlu benzínu. A když to budete mít rozebrané, vyměňte ta (dvě?) plochá těsnění. Hlavně se pily nezbavujte - já, když jsem to někde na fóru řešil, jsem dostal několik nabídek na odkup pily jako nefunkční za pár korun. Podle mě je to poctivá pila a je škoda ji za 1.500 Kč prodat. Petr Filipi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika