Jakou pilu na zahradu



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?)
20.1.2015 10:52

Accu je dobrá, pokud budete mít jen občasnou arboristickou práci prokládanou prací s nůžkami (jeno nabití tak stačí na celou sobotu), pokud budou i práce okolo domu "na celé odpoledne v kuse", pak už je lepší benzínová.

Slabší pily jsou nejen levnější, ale i lehčí než farmářky pro přípravu palivového dřeva. Nevybírejte podle potřeby maximálního výkonu, ale podle převažujícího typu práce. Ty velké věci můžete udělat buď pomaleji, nebo si na to pozvat profika s těžařskou pilou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 140.103 (?), 31.1.2015 2:00

Každá prodejna je jiná, záleží na lidech. Moje zkušenost je taková, že bych si od "podavačů" zahradní techniky pokud bych kupoval první pilu nevybral. Ve Stihl nebo Husqvarně se mi při koupi první pily dostalo mnohem více cených rad. Vysvětlí vám, jak brousit řetěz, jak dlouho můžete nechat palivo v pile, jak promazávat spojku, jak čistit filtr. V Mountfieldu vám podá pilu z regálu chlap nebo ženská, kteří o pile ví to co si můžete přečíst na kabici. V případě, že si nedáte říct a přesto chcete koupit pilu od druhořadého výrobce s podprůměrnými pilami a drahým servisem, pak doporučuji si ze pár večerů sednout k PC a info čerpat čtením.

Pokud jde na o váš dotaz, na co si dát pozor. Dejte si pozor na výběr správné pily pro vaše řezání, to je základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.33 (?), 31.1.2015 4:28

jak se promazává spojka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.75 (?), 31.1.2015 8:16
Chytrolín promazává spojku, má se mazat jehlový ložisko na spojkovym bubnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.33 (?), 31.1.2015 8:38

já už jsem se lekl že lsem něco zanedal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 31.1.2015 9:12

Přes co se asi to jehlové ložisko maže, chytlolíne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.81 (?), 20.1.2015 9:11

lebo akumolatori casom neodchadzaju do vecnych lovist  ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor70 - (4) - 116.74 (?), 20.1.2015 10:34

Dobrý den, a děkuji všem za názory a stale přemýšlím pro a proti frown Do aku bych asi jít nechtěl a v Mounfieldu kupovat pilu také nemusím, jen to bylo asi jedno z řešení když mám jejich prodejnu celkem v blízkosti. Také mě napadla ještě jedna věc jestli Mounfield nebo nějaká levná čína nebo něco lehčího od Stihlu?  Pokud by jste měli nějaké vlastní zkušenosti budu velice rád. Díky s pozdravem Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 20.1.2015 10:52

Accu je dobrá, pokud budete mít jen občasnou arboristickou práci prokládanou prací s nůžkami (jeno nabití tak stačí na celou sobotu), pokud budou i práce okolo domu "na celé odpoledne v kuse", pak už je lepší benzínová.

Slabší pily jsou nejen levnější, ale i lehčí než farmářky pro přípravu palivového dřeva. Nevybírejte podle potřeby maximálního výkonu, ale podle převažujícího typu práce. Ty velké věci můžete udělat buď pomaleji, nebo si na to pozvat profika s těžařskou pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 20.1.2015 11:03

Když si pořídíte pilu na zahradu (ať už benzínovou, prořezávací na tyči, jednoručku, či akumulátorovou), bude první rok využitá a v čilé permanenci. Prořežete všechny stromy a dáte pryč silné větve, na něž jste si dřív netroufali. V dalších letech vezmete pilu do ruky jen zřídka. Z jednoduchého důvodu. Všechny zbytečné silné větve jsou odřezány a na ty, co nově narostou stačí zavírací pilka a nůžky na tyči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.135 (?), 20.1.2015 13:26

S jednou vyjímkou. Asi 40letou Napolenovu zvíci topolu sklízím odřezáváním nejvyšších větví, každý rok jednu, dvě. A na to se mi vyvětvovačka velmi hodí. Pravda, loni byla pauza, neměla ani pecku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika